“The Big Lebowski” spin-off’u “The Jesus Rolls”dan yeni görüntüler

John Turturro’nun kült Coen Kardeşler filminde canlandırdığı ve ekranda çok kısa bir süre gözükmesine rağmen tarzı ve tavırlarıyla favoriler arasına giren Jesus Quintana karakterini geri getirecek The Jesus Rolls, duyurulmasının üstünde epey zaman geçmesine rağmen The Big Lebowski tutkunlarını heyecanlandırmaya devam ediyor. 

İtalya’da vizyona girmeden önce İtalyanca dublajlı yayınlanan ilk fragmanın ardından, ayrıntılarını merakla takip etmeye devam ettiğimiz filmden, bu kez ABD fragmanı ve yeni bir afiş yayınlandı. Haklarını Screen Media’nın satın aldığı, Turturro’nun hem yazıp yönettiği hem de başrolünde yer aldığı filmde, Bobby Cannavale, Audrey Tautou, Jon Hamm, Susan Sarandon ve Pete Davidson da rol alıyor. 

Filmde, sergilediği iyi davranışlar sayesinde hapishaneden çıkan Jesus Quintana, en yakın arkadaşı Petey (Bobby Cannavale) ile tekrar bir araya geliyor. Özgür ruhlu bir karakter olan Marie (Audrey Tautou) ile de yollarının kesişmesiyle üçlü, çılgın bir yolculuğa çıkıyor. İşledikleri küçük suçların ve beklenmedik bir duygusal çekimin eşlik ettiği yolculuk, çalıntı arabalarla komik bir maceraya sürükleniyor. Senaryosu 1974 yapımı Fransız komedi filmi Going Places’tan ilhamla yazılmış filmin resmî sinopsisinde The Jesus Rolls,  “karanlık, komik, saygısız ve özgür bir yol filmi” olarak nitelendiriliyor.

Turturro’nun “Bu bir komedi ama çok insani bir komedi” dediği filmin ABD için vizyon tarihi 28 Şubat’ken, Türkiye’de 26 Haziran’da vizyona girmesi bekleniyor.

Yazı: Mine Metin