“The Boys” evreni, spin-off projesiyle genişliyor

Süper kahraman kavramına karanlık bir taraftan bakmayı başaran, kahramanlığın pazarlama endüstrisine döndüğü bir dünyayı konu alan The Boys çizgi roman serisinin dizi uyarlaması, eylül ayının başında ikinci sezonu ile geri dönmüştü. Paylaşılan verilere göre ilk sezonuna oranla yüzde 89 daha çok ilgi gören seri, Amazon Prime’ın şu anda en başarılı yapımı sayılıyor. Hâl böyle olunca, The Boys evreninde geçen bir spin-off projesi için gaza basıldı.

Tıpkı The Boys gibi yetişkinlere yönelik olacak yapım, en iyi şehirlerde görev kapabilmek ve belki de bir gün The Seven’dan biri olabilmek için birbirleriyle mücadele eden ergen süper kahramanlara odaklanacak. Süper kahramanların okuduğu lise, şaşırtıcı olmayan bir şekilde diziyi izleyenlerin yakından tanıyacağı Vought International’ın eğitim kurumlarından biri olacak. Yarı lise dizisi yarı Açlık Oyunları havasında olacak projenin hiciv ve şehvet dokunuşlarıyla The Boys’a benzer bir dile sahip olacağının garantisi verildi.

Spin-off projesinin yürütücü yapımcısı ve pilot bölümünün yazarı, The Boys’un baş yapımcılarından Craig Rosenberg. Çizgi romanın yaratıcıları Garth Ennis ve Darick Robertson ile dizinin diğer yapımcıları Seth Rogen, Evan Goldberg, James Weaver ve Eric Kripke, devam projesi için güçlerini birleştiren ekipte. Seth Rogen’ın kendisinden de “Vaught Sinematik evreni büyüyor” şeklinde bir duyuru geldi.

The Boys ile ilgili gelişmeler burada da bitmiyor. Üçüncü sezona dair yeni bir karakter haberimiz var. Supernatural dizisinin Dean Winchester’ı Jensen Ackles, 2. Dünya Savaşı’nda Amerika için savaşmış Captain America-vari karakter Soldier Boy olarak The Boys kadrosuna katıldı. 

Yazı: Biçem Kaya