“The Crown” hakkında bir iyi bir kötü haberimiz var

İngiliz kraliyet ailesini konu eden The Crown dizisi, sanılanın aksine beşinci sezonla final yapmayacak. Deadline, geçtiğimiz kasımda üçüncü sezonu yayımlanan ve dördüncüsü yapım aşamasında olan serinin beş yerine altı sezon çekileceğini müjdeledi.

Beşinci sezon çekimlerinin Haziran 2021’de başlaması planlanıyor. Yani 2022’ye kadar beklememiz gerekecek. Bu durum, ikinci ve üçüncü sezon arasındaki iki yıllık arayla benzerlik gösteriyor. Henüz yayın tarihi belli olmayan dördüncü sezon, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Coleman’ın Kraliçe Elizabeth rolündeki son sezonu olacak. Coleman, tahtını Imelda Staunton’a devrederken, Sex Education’dan Gillian Anderson’ı Margaret Thatcher ve bu sene vizyona giren Misbehaviour filminden Emma Corrin’i Prenses Diana olarak sarayda izleyeceğiz.

Claire Foy ve Olivia Coleman’a Altın Küre kazandıran The Crown’ın Imelda Staunton’a da aynı başarıyı getirip getirmeyeceği şimdiden merak konusu. Ama önce çok sevdiğimiz Coleman’ı izleyeceğimiz dördüncü sezonu bekliyoruz. Netflix’in henüz prömiyer tarihini açıklamadığı dördüncü The Crown sezonunun 2020 bitmeden yayımlanacağı konuşuluyor.

 Yazı: Cansu Çubukçu