The Cuphead Show!’un psikedelik maceraları devam ediyor

Başta Fleischer Studios olmak üzere 1930’lardaki çizgi film estetiğinden yaratılan ve video oyun âleminde alışılmışın dışında bir atmosfer yaratmayı başaran Cuphead, geçtiğimiz şubat ayında -kaçınılmaz- animasyon uyarlamasına kavuştu. Netflix’te yayımlanan The Cuphead! Show! isimli serinin 2. sezonu da çok yakında prömiyer yapacak.


Fevriliğiyle ün salmış Cuphead ve onun kolayca kandırılabilen kardeşi Mugman’in başlarına gelen talihsizlikleri ve atıldıkları maceraları, psikedelik nüanslarla ekrana taşıyan dizinin yaratıcı ekibinde oyunu hayata geçiren Chad ve Jared Moldenhaur ikilisi de yer almakta. 12 bölümlük ilk sezonun ardından Netflix ve King Features Syndicate, 2. The Cuphead Show! sezonu için 19 Ağustos’a randevu verdi. 

Nostaljik çizgi film estetiğiyle benzersiz ve kaotik bir seyir deneyimi vadeden serinin yeni bölümleri için taze bir fragman da paylaşıldı. İlk sezonu izleyenlerin de aşina olacağı dostları Miss Cup, kimi bölümlerde Cuphead ve Mugman’le birlikte karşımıza çıkacak. Yüksek tempolu fragmanda kahramanlarımızı bir hapishanede, bir korsan gemisinde, bir piyanonun başında görüyoruz. Ayrıca baş düşmanları Şeytan da “en iyi” iblislerinden oluşan bir ekip oluşturmakta…

Seslendirme kadrosunda Tru Valentino,Frank Todaro, Wayne Brady, Grey Griffin, Joe Hanna ve Luke Millington-Drake gibi isimlerin yer aldığı The Cuphead Show! için Netflix’in toplamda 48 bölüm siparişi verdiği biliniyor. 2022’de yayımlanmış olacak 12 bölümlük iki sezonu takiben önümüzdeki yıl da iki sezon birden izlememiz olası.