“The Dark Tower”da Idris Elba’nın canlandırdığı The Gunslinger karakteriyle tanışın

Stephen King uyarlaması The Dark Tower, 4 Ağustos’ta vizyona giriyor. Nikolaj Arcel’in yönetmenliğini üstlendiği filmde Idris Elba’nın canlandırdığı The Gunslinger karakterine odaklanan yeni bir tanıtım klibi görücüye çıktı.

2012 yılında vizyona giren Mads Mikkelsen ve Alicia Vikander’li A Royal Affair‘den bu yana hiçbir uzun metrajın yönetmenliğini üstlenmemiş olan Nikolaj Arcel, serinin ilk kitabından yola çıkan filminde sonraki kitaplardan detaylar ve referanslara da yer vererek alışılmışın dışında bir uyarlamayla izleyicilerin karşısına çıkıyor. Şimdiye dek hem televizyon hem sinema için farklı uyarlamaları çekilen The Dark Tower‘ın Nikolaj Arcel imzalı uyarlamasının oyuncu kadrosunda Idris Elba’yla birlikte Matthew McConaughey, Abbey Lee ve Jackie Earle Haley bulunuyor.

Filmde İngiliz oyuncu Idris Elba’nın canlandırdığı The Gunslinger, asıl adı Roland Deschain olan ve büyülü bir mabet olan The Dark Tower’ı bulmaya çalışan bir soyguncu.  The Dark Tower filminden görüntüler, filmin başrol oyuncularıyla ve Stephen King’le yapılmış söyleşilerle söz konusu karakteri mercek altına alan yeni tanıtım klibini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.