"The Lobster" filminin müzikleri Fire Records etiketiyle yayınlanıyor

Yorgos Lanthimos’un bol ödüllü filmi The Lobster‘ın müzikleri, Fire Records etiketiyle plak formatında satışa çıkıyor. Filmin soundtrack albümünde Nick Cave & The Bad Seeds’in Kylie Minogue düeti ve Sophia Loren’in Tonis Maroudas düeti de bulunuyor.

Geride kalan aylarda A Scanner Darkly ve Blue Velvet gibi filmlerin müziklerini yayınlayan İngiliz plak şirketi Fire Records, kataloğunu etkileyici soundtrack albümlerle genişletmeye devam ediyor. Filmin yönetmeni Lanthimos ve Amy Ashworth’ün ortaklaşa seçtiği 10 şarkıdan oluşan film müziklerinde Beethoven ve Stravinsky gibi bestecilerin eserlerinin orkestral yorumları da bulunuyor.

The-Lobster-Transparent-Render-1

1 Aralık’ta plak formatında sınırlı sayıda yayınlanacak The Lobster soundtrack albümünün kapak tasarımını ve şarkı listesini aşağıda görebilirsiniz. Albümün ön siparişi için de buraya tıklamanız yeterli.

The Lobster OST

1. Juilliard String Quartet – String Quartet In F Major, Op.18, No. 1, Adagio Affettuoso Ed Appassionato (Live)
2. Danae – Apo Mesa Pethamenos
3. Borodin Quartet Quintet – For Piano And Strings: In Tempo di Valse
4. Benjamin John Tomlin – Million $ (feat. Milla M.)
5. Goldner String Quartet 3 Pieces For String Quartet No. 3
6. The Tale Quartet – String Quartet No. 2: I Moderato
7. Johnnie Burn – Hog Shuffle
8. Nick Cave & The Bad Seeds, Kylie Minogue – Where The Wild Roses Grow
9. Takács Quartet – String Quartet No. 1 In D, Op. 25: Andante Sostenuto
10. Sophia Loren and Tonis Maroudas – Ti Ein Auto Pou To Lene Agapi

Filmden Colin Farrell tarafından canlandırılan David karakterinin, Nick Cave & The Bad Seeds ve Kylie Minogue’un ünlü şarkısı “Where The Wild Roses Grow”u seslendirdiği kısa bölümü de aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Fire Records’ın kurucusu James Nicholls’la yaptığımız röportajı okumak için de buraya tıklayarak Bant Mag. No:57’ye ulaşabilirsiniz.