“The Lord of The Rings” dizisine dair merak uyandıran bir iddia

Amazon’un bütçesiyle şimdiden kendine rekor kitaplarında yer edinen The Lord of The Rings uyarlaması için hazırlıklar sürüyor. Diziden gelen yeni haberlerse, ilk sezonun Aragorn karakterinin gençliğine odaklanacağı yönünde.

J.R.R. Tolkien’ın romanlarından yola çıkacak ve “birçok sezondan oluşacak” dizinin yayın haklarını aldığından bu yana tüm gözleri üzerine çeken Amazon, Netflix’in ambargo koyduğu internet televizyonu sektörüne fazlasıyla heyecan ve rekabet katmak için kolları sıvamış gibi görünüyor. The Lord of The Rings hayranlarının en önemli sanal platformlarının başında gelen The One Ring ’in birçok farklı kaynağa onaylattığını vurgulayarak paylaştığı haber, serinin film uyarlamasında Viggo Mortensen’in canlandırdığı karakterin gençliğinin karşımıza çıkacağını öne sürüyor. Kitaplardaki olay örgüsü ve söz konusu karakterin yaşı göz önüne alındığında, dizinin ilk sezonunun The Hobbit serisinde yaşananların kısa bir süre sonrasında geçeceği tahminleri ortaya çıkıyor.

Tolkien ailesinin de yapımcıları arasında yer aldığı dizi için Amazon’un ayırdığı bütçenin 1 milyar dolar civarında olduğu biliniyor. Yapılan anlaşmada, dizinin çekimlerinin iki yıl içerisinde başlamaması durumunda yayın haklarının yeniden boşa çıkacağına dair bir madde olduğu detayını da ekleyelim. 2019’un ikinci yarısında dizinin yayına başlayacağı tahmin edilse de Amazon yetkilileri The Lord of The Rings dizisinin 2020’ye de sarkabileceğini dile getirmişti.