“The Lord of the Rings: Gollum” oyunundan ilk teaser

Almanya merkezli oyun geliştiricisi Daedalic Entertainment, 2019’un bahar aylarında The Lord of the Rings serisinin video oyunu haklarını almış ve kurguladıkları serinin ilk halkasının Gollum karakterinin hikâyesini konu edeceğini duyurmuştu. Aradan bir buçuk yıl geçti ve oyundan ilk video yayımlandı. Tüyler diken diken.

The Lord of the Rings: Gollum’a dair yapılan ilk açıklamalarda “2021 yılında PC ve o zamanlar kullanılacak olan tüm oyun konsollarına uygun formatlarda yayımlanacak” ifadesine yer verilmişti. Kasımda Google Stadia’nın piyasaya sürüldüğünü, önümüzdeki sonbaharda PlayStation 5’le buluşacağımızı göz önüne alırsak, konsollara dair yaptıkları bu açıklamanın isabetli olduğunu da düşünebiliriz. 

Oyunun geçeceği zaman aralığı Gollum’un yüzüğü Bilbo Baggins’e kaptırmasının sonrasına denk geliyor. İlk başta The Hobbit’in öncesinde geçeceği duyurulsa da gelen haberler bunun doğru olmadığı yönünde. Zira The Lord of the Rings: Gollum’un ilk macerası, Bilbo Baggins’i öldürmek üzere Mordor’a doğru bir yolculuk olacak. Oyundan paylaşılan ilk görüntüler de de Gollum’u uzaktan Mordor’a bakarken görüyoruz. 

Gollum’un kendi içinde zıt uçlara giden iki karakter barındırmasının oyunun akışına nasıl bir etki göstereceği de merak konusu. Daedalic Entertainment’ın şu sıralar dizi uyarlamasıyla da gündemi meşgul eden The Lord of the Rings evrenine dalmak için güzel bir zamanlama tutturduğu da aşikâr. Şimdiden şirketin hangi hikâye ve karakterleri konsollara taşıyacağı soruları aklımızda dolanıyor. Hazır yeni dizide de karşımıza çıkacakken, Galadriel’e odaklanacak bir oyuna hayır demeyiz doğrusu.