Neil Gaiman açıkladı: "Good Omens" dizisi 2018'de yayında

Fantastik edebiyatın iki efsanesi Neil Gaiman ve Terry Pratchett’ın birlikte yazdığı Good Omens romanının televizyona uyarlanacağı söylentileri uzun zamandır gündemdeydi. Gaiman, uyarlama senaryosunu da kendisinin yazacağı dizinin, 2018 yılında Amazon ve BBC ortaklığıyla yayınlanacağını duyurdu.

Diziyle ilgili yaptığı açıklamada Good Omens‘in bugüne kadar dünyanın sonuyla ilgili yazılmış en eğlenceli roman olduğunu vurgulayan Gaiman, kitabı, yayınlanışının 30 yıl sonrasında başka bir platforma taşımak için heyecan duyduğunu dile getirdi. BBC’nin bu proje için en doğru adres olduğunu söyleyen yazar,  iki yıl önce hayatını kaybeden Terry Pratchett’ın da bunu görebilmesini dilediğini sözlerine ekledi.

Söz konusu romanın televizyon ya da sinema uyarlamaları daha önce de gündeme gelmişti. 2002 yılında Terry Gilliam, Good Omens‘i sinemaya; 2011 yılında da Terry Jones da bu fantastik komedi romanını televizyona uyarlamak için kolları sıvamıştı fakat söz konusu projeler hayata geçmemişti. BBC Radio 4 tarafından 2014 yılında bir radyo tiyatrosu olarak hazırlanan Good Omens uyarlamasındaysa hem Gaiman hem de Pratchett seslendirmen olarak yer alıyordu.

Altı bölümden oluşacak bir mini seri olarak kurgulanacak Good Omens‘in yapımcıları arasında Chris Sussman, Rob Wilkin, Rod Brown ve Caroline Skinner bulunuyor.