“The Office” yapımcılarından, COVID-19 pandemisinden esinle yeni home office komedisi

Gelmiş geçmiş en sevilen komedi dizilerinden The-Office’in yapımcı ve senaristleri Ben Silverman ve Paul Lieberstein, COVID-19 salgını nedeniyle dünya genelinde pek çok ofisin Zoom ve Slack gibi uygulamalarla çalışmalarını evlerden yürütmesinden esinlenerek yeni bir seri için kolları sıvadı.

Komediyi elden bırakmayacak yeni seri, patronları tarafından neredeyse gün boyu yüz yüze çalışmak zorunda kalan bir grup iş arkadaşını takip edecek. Silverman, “Birçoğumuz iş vb. sebeplerle günümüzü Zoom toplantılarına geçiyoruz. Yeni bir standardın içindeyiz ve işte ve ev yaşamımızda bağlı ve üretken kalmanın kişisel yollarını araştırıyoruz” diyor. Seriyi aynı zamanda dizide Toby karakterini canlandıran Paul Lieberstein’la hazırladıkları için duyduğu heyecanı da dillendiren Silverman, dizinin bu dönemle sınırlı kalmayacağından da emin: “Bu sıkıntılı döneme sadece mizah ve rahatlık getirmekle kalmayıp, aynı zamanda önümüzdeki yıllar için yaratıcı ve kalıcı bir işyeri komedisi olacak.”

Ayrıca, Silverman ve Lieberstein, seri için Big Breakfast ve Propagate ekibiyle ortaklaşıyor. Öyle ki Big Breakfast’tan Luke Kelly-Clyne ve Kevin Healey ile Propagate ekibinden Rodney Ferrell da yapımcılar arasında. 

Yazı: Mine Metin


Yükleniyor...