Beklenen haber geldi: The Sandman 2. sezon yolda

Neil Gaiman’ın sınır tanımaz kaleminden çıkan, uzun soluklu bir geçmişe sahip çizgi roman serisi The Sandman, yıllar yıllaaar süren bekleyişin ardından dizi uyarlamasıyla nihayet geçtiğimiz ağustos Netflix kataloğundaki yerini aldı. Kısa sürede platformun en çok izlenen yapımları arasında yer alan dizinin 2. sezonu hakkında kimi kafa karıştırıcı açıklamalar gelmiş olsa da artık konu resmiyete kavuştu.

Deadline’ın haberine göre DC Comics Twitter hesabından yanlışlıkla atılan bir tweet, 2. The Sandman sezonunun siparişinin verildiğine işaret ediyor: “Düş devam ediyor. The Sandman, Neil Gaiman’ın grafik romanlarının birden fazla bölümünden uyarlanacak ve Endless hakkında daha fazla hikâyeyi keşfedecek yeni bölümlerle geri dönüyor.”

Söz konusu paylaşım kısa süre içinde silinse de bu gelişme tabii ki sürpriz değil. Hatta DC Comics sızıntısının da bir PR hamlesi olması yüksek ihtimal. Sosyal medyada yankı uyandıran paylaşımın ardından bizzat Neil Gaiman ve The Sandman sayfalarından da dizinin devam sezonuna ilişkin paylaşımlar yapıldı. Bir açıklama yayımlayan Gaiman, “Morpheus ve diğerlerini bekleyen bazı hayret verici hikâyeler var… Şimdi işe geri dönme zamanı. Yaşanan her şeyden sonra bir aile yemeği yaklaşmakta ve Lucifer Morpheus’un Cehennem’e dönmesini bekliyor.” sözleriyle heyecanı iyice körükledi.

Dizinin prömiyer yapmasının üzerinden günler geçtikten sonra Neil Gaiman, 2. sezon için oyuncu arayışlarına başladığını; yapımcılar ve yaratıcı ortağı Allan Heinberg’e sürekli fikirler ilettiğini dile getirmişti. Sonrasında yine Gaiman tarafından yüksek prodüksiyon bütçesi sebebiyle yeni bir The Sandman sezonu olup olmayacağı konusunun bir netlik kazanmadığı ifade edilmişti. 

Övgülere boğulan ilk sezonun akıllara zarar kadrosunda düşlerin lorduna hayat veren Tom Sturridge’in yanı sıra Boyd Holbrook, Patton Oswalt, Vivienne Acheampong, Gwendoline Christie, Charles Dance, Jenna Coleman, Joely Richardson, David Thewlis, Stephen Fry, Kirby Howell-Baptiste, Asim Chaudhry, Sanjeev Bhaskar, Mason Alexander Park, Donna Preston ve John Cameron Mitchell gibi isimler yer alıyordu.

Tadı damaklarda kalan ilk sezonu, 19 Ağustos’ta yayımlanan iki sürpriz The Sandman bölüm takip etmişti.