“The Sandman” dizisinin kadrosuna yıldız yağmuru sürüyor

Neil Gaiman’ın 1989’dan bu yana farklı serilerle genişleyen The Sandman evreninin epeydir beklenen sinematik uyarlamasına yakında kavuşacağız. Netflix’te yayımlanacak ve Gaiman’ın da yaratıcı ekipte yer alacağı dizinin oyuncu kadrosuna dair sır perdesi geçtiğimiz aylarda aralanmıştı. Tom Sturridge’in Dream, Gwendoline Christie’nin Lucifer, Boyd Holbrook’un The Corinthian ve Vivienne Acheampong’un Lucienne rolleriyle kamera karşısına geçeceği parmak ısırtan kadroya yeni eklemeler var.

Kirby Howell-Baptiste

Öncelikle sıkı The Sandman okurlarının akıllarındaki en büyük soru işareti artık bir yanıt buldu. Serinin favori karakterlerinin başında gelen Death’e Kirby Howell-Baptiste hayat verecek. Killing Eve ve The Good Place gibi dizilerde izlediğimiz Howell-Baptiste, Disney’in Cruella filminde Anita Darling karakteriyle karşımıza çıkacak. Death için Siyah bir oyuncunun seçilmiş olması, dizide kapsayıcılık adına benzer değişikliklere gidildiğine işaret ediyor.

David Thewlis

Ekibe katılan diğer isimler arasında çizgi roman dünyasıyla her daim dirsek temasında olan Patton Oswalt (Matthew the Raven), filmografisinde Doctor Who, The Serpent, Victoria gibi yapımlar bulunan Jenna Coleman (Johanna Constantine), geçtiğimiz yıl I’m Thinking of Ending Things’de izlediğimiz David Thewlis (John Dee) ve en son It’s A Sin’de karşımıza çıkan İngiliz komedyen Stephen Fry (Gilbert) öne çıkıyor. 

Ayrıca Joely Richardson (Ethel Cripps), Mason Alexander Park (Desire), Donna Preston (Despair), Niamh Walsh (Young Ethel Cripps), Kyo Ra (Rose Walker), Razane Jammal (Lyta Hall) ve Sandra James Young (Unity Kincaid) da ekipte.

Daha önceki Neil Gaiman uyarlamalarından dersler çıkarıldığını (bkz. American Gods) umarak Sandman için heyecanımızı yüksek tutmaya devam ediyoruz. Oyuncu kadrosunun ötesinde detayları öğrenmek için 7 Haziran’da başlayacak ve bir hafta sürecek Geeked Week etkinliğini bekleyeceğiz. The Sandman’in yanı sıra aynı isimli sıra dışı video oyunundan uyarlanan The Cuphead Show, anime meraklılarının (biraz da endişeyle) beklediği Cowboy Bebop, Jeff Lemire’ın popüler serisinden uyarlanan Sweet Tooth ve Kevin Smith’in yıllardır ballandıra ballandıra anlattığı Masters of the Universe serisi gibi yeni “geek” yapımlara dair kapsamlı bir bakış sunacak Geeked Week. Takipte kalın!