The Sandman’i yaratıcılarından dinleyin

The Sandman evreninin epeydir beklenen uyarlaması için sayılı günler kalmışken, dizinin destansı dünyasına kamera arkası görüntüler ve röportajlarla ışık tutacak bir video paylaşıldı. Videoda Neil Gaiman, yaratıcı ekipten Allan Heinberg ve oyuncu kadrosundan Tom Sturridge, Gwendoline Christie, Jenna Coleman ile Kirby Howell-Baptiste’i görmek mümkün. Gaiman, baş karakteri ve onun tanrısal güçlere sahip kardeşleri olan Sonsuzlar’ın öyküsünü anlatıyor ve bu zengin, karmaşık dünyayı nasıl aktardıklarından bahsediyor.

Projenin yaratım sürecini merak edenlere, Türkçe altyazılı video hemen aşağıda:

The Sandman’in Netflix Türkiye tarafından yayımlanan resmî sinopsisi şu şekilde: “Gözlerimizi kapatıp uykuya daldığımızda bizi bambaşka bir dünya bekler. Rüyalar Âlemi denen bu yerde Düşler Lordu Sandman (Tom Sturridge), en derindeki tüm korkularımızı ve fantezilerimizi şekillendirir. Ancak Düş, beklenmedik şekilde yakalanıp 100 yıl boyunca tutsak edilince, yokluğu hem rüyalar âlemini hem de gerçek dünyayı sonsuza dek değiştirecek bir dizi olayı tetikler. Düş, düzeni yeniden sağlamak için farklı dünyalarda ve zamanlarda seyahat ederek sonsuz varlığı sırasında yaptığı hataları telafi etmeye çalışır. Bu yolculuk sırasında hem eski dost ve düşmanlarıyla tekrar karşılaşır hem de kozmik ve insani yeni varlıklarla tanışır. Neil Gaiman tarafından yazılan ödüllü popüler DC çizgi romanından uyarlanan The Sandman, 10 destansı bölümde, kusursuzca iç içe geçen mitoloji ile karanlık fantastik öğelerin karakter odaklı, zengin bir harmanını sunuyor.”

Neil Gaiman’ın fantastik evrenini ekrana taşıma görevini David S. Goyer ve Allan Heinberg üstleniyor. 5 Ağustos’ta yayımlanacak The Sandman ilk sezon, birer saatlik 11 bölümden oluşacak.