The Sandman uyarlamasına günler kala

Neil Gaiman’ın 1989’dan bu yana farklı serilerle genişleyen The Sandman evreninin epeydir beklenen sinematik uyarlaması için artık günleri sayıyoruz. 5 Ağustos’ta Netflix kataloğundaki yerini alacak diziden yeni bir fragman, San Diego Comic Con’daki panelde paylaşıldı.

Fragmanda diziden merakla beklenen kimi karakterlere detaylı bir bakış atılıyor. Jenna Coleman‘ın canlandırdığı Johanna Constantine, Boyd Holbrook’un hayat verdiği Corinthian ve Gwendoline Christie’nin çokça konuşulacağını düşündüğümüz performansıyla izleyeceğimiz Lucifer gibi… 

The Sandman dizisinde anlatının merkezinde yer alan Dream karakterini, Velvet Buzzsaw ve Terrence Malick‘in Song to Song’undan anımsanabilecek Tom Sturridge canlandırıyor. Sturridge SDCC panelinde, bu rolü kapmadan önce herhangi bir The Sandman çizgi romanı okumadığını itiraf ederek, artık orijinal materyalin en büyük hayranlarından biri olduğunu söyledi.

Panelde paylaşılan en heyecan verici detaylardan biri, orijinal The Sandman kitaplarının kapak sanatçısı Dave McKean’in seriye dâhiliyeti. Bizzat dizinin yapımcıları arasında yer alan ve anlatıcı olarak da bölümlerde karşımıza çıkacak Neil Gaiman, uzundur yeni projeler üretmeyen sanatçıyı her bölümün sonundaki kapanış jenerikleri için kısa animasyonlar yapmak üzere ikna etmiş.

Serinin favori karakterlerinin başında gelen Death’e Killing Eve ve The Good Place gibi dizilerde izlediğimiz Kirby Howell-Baptiste hayat veriyor. Geniş kadroda Stephen Fry, Asim Chaudry, Vivienne Acheampong, Mason Alexander Park, John Cameron Mitchell, Patton Oswalt, Mason Alexander Park ve David Thewlis gibi heyecan uyandıran simalar da var.

Neil Gaiman’ın fantastik evrenini ekrana taşıma görevini David S. Goyer ve Allan Heinberg üstleniyor. 5 Ağustos’ta yayımlanacak ilk sezon, birer saatlik 11 bölümden oluşacak.