The Streets’in yeni şarkısı, karantinanın sonu için yazılmış

Ne tesadüf ki bir yıl önce bugün (6 Mart 2020) MGMT’nin corona virüsten bahseden ilk şarkıyı kaydettiğine ilişkin bir haber yayımlamıştık. COVID-19’u mesele edinen ilk şarkı! 

Belki beş, belki on yıl gibi hissettiren bir takvim yılı sonra; The Streets, Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson’ın salgın kaynaklı karantinanın son günü olarak ilan ettiği 21 Haziran gününe ithafen kaydettiği bir şarkıyla çıkageldi. 

“DJ setin başında, sahnede ya da turne otobüsündeki bir ranzada bulunmayalı çok zaman oldu. Yapabileceğimiz ilk zaman bunun bir rave olmasını istiyoruz ve bunu başaracağız. Bu şarkı aynı zamanda artık devam edemeyecek organizasyonlar, etkinlikler ve gece kulüpleri hakkında. Protest bir şarkı; ‘Bir daha bize verdiğiniz tarihi değiştirmeyin!’ diyor.”

The Streets projesinin esas kişisi, İngiliz rapçi Mike Skinner’ın yeni şarkısı “Who’s Got The Bag (21st June)” hakkında söyledikleri bu şekilde. Boris Johnson, salgına ilişkin kısıtlamalara yönelik takvimi 22 Şubat’ta açıklamıştı. Skinner, tünelin sonunda beliren cılız ışıktan duyduğu heyecanla şarkıyı neredeyse bir haftada tamamlamış anlayacağınız.

Yükleniyor...