Thom Yorke ve Greenpeace’ten iş birliği: “Hands Off the Antarctic”

Radiohead solisti Thom Yorke’dan yeni bir Greenpeace iş birliği. Son dönemde özellikle Suspiria müzikleriyle gündemde olan İngiliz müzisyen, küresel ısınma ve son yıllarda insan müdahalesinin artması sebebiyle Antarktika Okyanusu’nu (Güney Okyanusu) korumaya yönelik projelere imza atan Greenpeace için bir şarkı besteledi.

Advertisement

“Hands Off the Antarctic” ismini taşıyan şarkı, Thom Yorke’tan son zamanlarda duyduğumuz diğer şarkılar gibi enstrümantal. Yaklaşık dört dakika uzunluğunda olan şarkı için Greenpeace’in bölgedeki çalışmaları yürüten “Arctic Ship” isimli gemisinden çekilmiş görüntülerden bir klip oluşturulmuş.

Greenpeace’in Antarktika Okyanusu’nda dünyadaki en büyük koruma alanının ilan edilmesi için başlattığı küresel kampanyayla ilgili bilgi sahibi olmak için buraya tıklayabilirsiniz. Söz konusu proje kapsamında daha önce de önemli iş birliklerine imza atılmıştı. Ünlü oyuncu Javier Bardem, okyanusun dibine bir dalış gerçekleştirmişti. Bugüne kadar Helen Mirren’dan Arjantinli futbol kulübü Racing FC’ye uzanan pek çok destekçisi olan proje için Thom Yorke’un bestelediği parça aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.