Tim Burgess’in dinleme partileri kitap oluyor

COVID-19 karantinası esnasında çevrimiçi dünyada en aktif olan müzisyenlerden biri The Charlatans solisti Tim Burgess’ti. Twitter üzerinden, konuk müzisyenlerle birlikte dinleme partileri düzenleyen Burgess, 100 Listening Party buluşmasından kimi özel anları bir kitapla ölümsüzleştiriyor.

Kısa sürede dinleyicilerin de kendi anılarıyla bir parçası hâline evrildiği dinleme partilerinde Michael Kiwanuka, Mogwai, Kylie Minogue, Paul McCartney, Iron Maiden gibi isimler konuk oldu. Seri hâlâ devam etmekte. Önümüzdeki haftalarda Mousse T. ve Terry Hall’lu yeni bölümler yolda. Takip etmek için Burgess’in Twitter hesabı bir tık uzakta. Önceki bölümleri dinlemek isteyenleri de buraya alalım.

DK / Penguin Books ortaklığıyla eylülde yayımlanacak The Listening Party kitabında Burgess ve konuklarının mevzu bahis albümler hakkında yorumlarından bir derleme yapılmış. Kitabın önsözü de hem BBC için yaptığı belgeseller hem de Mojo’dan The Times’a çeşitli yayınlar için kaleme aldığı müzik yazılarıyla tanınan Peter Paphides tarafından yazılmış. Tim Burgess’in pandemi günlerine iz bırakan bu girişimi hakkında şunları söylüyor: “Gidecek hiçbir konser, buluşacak herhangi bir bar yokken ve takvimler tamamen boşalmışken Tim’in dinleme partileri interneti olan herkese bir davetiye uzattı.”

Kitaptan elde edilecek gelir, Britanya’da canlı müzik endüstrisini ayakta tutmaya yönelik faaliyetlerde bulunan Music Venue Trust oluşumuna ve Save Our Venues kampanyasına bağışlanacak.

5. Burgess albümü: I Love The New Sky

İngiliz müzisyen bir yandan düzenli dinleme partilerine devam ettiği 2020’ye bir de solo albüm sıkıştırdı. Bella Union etiketli I Love The New Sky, Burgess’in solo diskografisinin 5. uzunçaları. Prodüksiyonunu Grambling Fur üyesi Daniel O’Sullivan’la paylaşan Burgess, barok pop etkileşimli vokallerini catchy melodilerle desteklediği 9 şarkıya yer verdiği albümüyle birçok otoriteden “solo kariyerinin en nitelikli işi” benzeri yorumlar topladı. Açılış şarkısı “Empathy for the Devil”ın AB/CD/CD tarafından yönetilen klibini buradan izleyebilir, albümün tamamını da aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Yükleniyor...