Downton Abbey’den kokteyl daveti

Carnarvon Kontu ve Kontes’in ev sahipliğinde Downton Abbey’de (yani aslında Highclere Castle’da) sanal bir kokteyl partisine davetliyiz. Facebook canlı yayını üzerinden gerçekleşecek parti bugün Türkiye saatiyle 18:00 – 23:00 arası herkese açık olacak. 

Sanal partide bizi, caz tınıları eşliğinde Kont ve Kontes’in Highclere Castle üzerine tarihsel sohbeti, özel davetlerde servis edilen 1920 ve 1930’ların kokteyllerinin hikâyesi ve Downton Abbey dizisine ilişkin ilginç detaylar bekliyor. Günde yaklaşık 1.200 kişinin ziyaret ettiği ve tarihinde pek çok davete ev sahipliği yapmış Highclere Castle, pandemiden etkilenen tarihi yerler arasında. Carnarvon Kontes’i de geleneği sürdürmek adına sanal bir kokteyl partisi düzenlemek istemiş. Üstelik canlı yayında tarihini anlatacakları geleneksel Londra Cin’i olan Highclere Castle Cin’inin de bir tarifini paylaşmış. 

Lady Carnarvon’un Cin Mojito Tarifi

45 gram Highclere Castle Cin
3 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
4 çay kaşığı şeker şurubu
10 tane nane yaprağı
Soda
Garnitür için limon kabuğu

Cin, limon suyu, şeker şurubu ve 10 tane nane yaprağını bir bardağa koyun, ezilmiş buz ekleyin. Sodayı ekleyin ve nane yaprakları ve limon kabuğu ile servis edin.

Kıyafetler ve cinler hazırsa partiye geçebiliriz. Böyle davetler her gün gelmiyor!

Yazı: Işıl Saykan

Yükleniyor...