Fat Girl Slim’in Greta’ya selam çaktığı ev partisi

David Gilmour ve Curt Smith’in ardından müzik tutkusunu bir aile işine çevirenler arasına 90’ların popüler figürlerinden Fatboy Slim, nâm-ı diğer Norman Quentin Cook da eklendi. İngiliz DJ’in on yaşındaki kızı Nelly ilk setini “Fat Girl Slim” adıyla Facebook’ta paylaştı.

Greta Thunberg’in Birleşmiş Milletler kürsüsünde yaptığı konuşmadan bir kesitle başlayan set “This is all wrong!” replikleriyle Fat Girl Slim’in elinde bir manifestoya dönüşüyor. Küresel iklim değişikliklerinin, kitlesel boyutlarda yok oluşa varan sonuçlarını anlatan Greta’ya; açtığı “Kötü dans ediyorsun baba, üzgünüm” yazan pankartıyla okyanuslar arası bir selam veren Nelly’nin kendine şimdiden sıkı bir hayran kitlesi yarattığını belirtelim. 

Yaklaşık bir saat süren sette zaman zaman çılgınca dans eden baba Slim, kayıt boyunca taktığı absürt maskelerle Fat Girl Slim’e eşlik ediyor. Nelly setini orijinali John Paul Young’a ait olan “Love Is In The Air” parçasının Fatboy Slim miksiyle kapatıyor. 

Dört duvar arasında geçen günlerimizi rüzgârlı bir kumsala taşıyan partinin biletine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Dans ayakkabılarınız hazırsa, başlıyoruz!

Yazı: Asena Büyük

Yükleniyor...