Altyazı, yeni sayısıyla dijital ortamda

Corona virüsü salgını nedeniyle birçok matbu yayın gibi Altyazı Sinema Dergisi de aylık e-dergi formatında hayatına devam ediyor. Altyazı’ya abone olmak için burayı ziyaret etmeniz yeterli. Dijital abonelik kampanyasında 6 aylık ve 1 yıllık seçenekler var. Abonelikle birlikte 100 sayfalık Mayıs 2020 sayısının yanı sıra son bir senede yayımlanmış tüm sayılara ulaşabileceksiniz. 

Mayıs 2020 sayısının kapak konusu içerisinde bulunduğumuz döneme hitaben “Zor Zamanlar” olarak belirlenmiş. Salgın hastalıkları metafor olarak kullanan filmlere, neoliberal ekonomik düzenin ürettiği çelişkilere, karamsar bir ihtimalden gündelik gerçekliğimize dönüşen iklim felaketine, ütopyalara ve distopyalara dair yazılar dosyanın kapsamında. Ayrıca Ali Aydın ile ikinci uzun metrajı Kronoloji üzerine bir söyleşi ve üçüncü sezonu BluTV’de gösterime giren Babylon Berlin’in analizi de yeni sayı içerikleri arasında.

Temmuz 2019’dan beri ‘sinemada ifade özgürlüğü’ alanında sıkı bir yayın ortaya koyan Altyazı Fasikül: Özgür Sinema dergisinin sayılarına da internet ortamından ulaşabiliyoruz. Fasikül’ün 6. sayısı corona virüsü salgının bağımsız sinemaya etkilerine mercek tutuyor.

Yazı: Cansu Çubukçu