Timothée Chalamet’li “Dune”a ilk bakış

Blade Runner 2049 yönetmeni Denis Villeneuve ve Forrest Gump senaristi Eric Roth’un Frank Hebert’ın romanından uyarladığı Dune filminden ilk görsel karşımızda. Fantastik edebiyat tutkunlarının sabırsızlıkla beklediği filmden paylaşılan ilk fotoğrafta Paul Attreides karakteri canlandıran Timothée Chalamet’yi Caladan gezegeninde görüyoruz. 

Chalamet yaptığı basın açıklamasında karakterin bir nevi bir anti-kahraman yolculuğunda olması zıtlığının Paul’u kendisi için cazip kıldığını anlattı: “Babasının bir savaşçı gücüne liderlik etmesini izleyerek genç bir general olacağını düşünüyor, bundan on yıl sonra ya da öyle bir şey.”

Filme Blade Runner 2049’dan daha gerçekçi ve inandırıcı bir atmosfer yaratmak istediğini açıklayan Villenueve de birlikte çalıştığı ekip hakkında şunları söylüyor: “Dune dünyanın her yerinden insanlar sayesinde hayat buldu. Bu insanlardan birçoğu benim ailem gibi ve her zaman aklımdalar. Onların sıkı çalışmasını gün yüzüne çıkarmış olmaktan gurur duyuyorum. Yeniden bir araya gelip Dune gibi adeta beyaz perde için yaratılmış bir projeyi hayata geçirmek için sabırsızlanıyorum.”

Filmin yıldız geçidi niteliğindeki kadrosunda yer alan diğer isimler arasında Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Zendaya, Stellan Skarsgard ve Dave Bautista bulunuyor. Yeni Dune filminin vizyon tarihi 18 Aralık.

Yazı: Cansu Çubukçu