Tion Wayne & Russ Millions’ın Murda ile de versiyonlanan “Body” kasırgası

İngiliz rapçiler Russ Millions ve Tion Wayne’in yolları bundan 2 yıl önce, “Keisha & Becky” teklisinde kesişmişti. İkinci karşılaşmaları “Body” de, beklendiği üzere, yine listeleri altüst eden bir kulağa yapışan olarak geçtiğimiz haftalarda kendini gösterdi.

Süratli akışı, hız kesmeyen beatleriyle dinleyiciyi peşinden sürükleyen “Body”, İngiltere listelerinin tepesine yerleşen drill tarzındaki ilk parça olma özelliğini taşıyor. Atlantic Records’dan Austin Daboh bu gelişmeye dair şunları söylemiş: “Gençlerin kendilerini ifade edebilecekleri bir alan hâline gelen drill, onların sesi olmaya devam ediyor. Bu bağlamda ‘Body’nin 1 numaraya yükselerek yakaladığı büyük patlamayı izlemek harika oluyor. Tion Wayne çok özel bir sanatçı ve hem benim hem Atlantic’teki tüm ekibin öncelik sıralamasında başta yer alıyor.”

Parçanın başarısı elbette İngiltere’yle asla sınırlı değil. Avustralya’dan İrlanda’ya, İsveç’ten Hollanda’ya diğer pek çok ülkede gözde olan şarkının zaten ayak sesleri henüz yayımlanmadan önce TikTok’ta yapılan “Transition” isimli dans challenge’la duyulmuş ve hızla viral bir serüven yaratmıştı.

“Body” ilerleyen günlerde zirvedeki macerasına remiks çalışmalarıyla devam etti. Nisan ayında, Gotcha’nın prodüktörlüğünü yaptığı parçanın Bugzy Malone, Fivio Foreign, Darkoo, Buni, ArrDee, E1 ve ZT’nin el attığı özel bir remiksi yayımlandı. Geçtiğimiz sene Ezhel ile iş birliğini Made In Turkey adlı albümle taçlandıran rapçi Murda’nın parçaya dahil olduğu versiyonla ise “Body” çok dilli bir evrene taşındı.

Bu vesileyle Londra’nın yıldız rapçilerinden biri olarak gösterilen Tion Wayne’in ilk albümünü neredeyse tamamladığını ve 2021 yılı içerisinde paylaşacağını da ekleyelim. Wayne, albümüyle hikâyesinin tamamını anlatmayı planlıyor. Sunuşuna dair özel planları olduğunu da öğreniyoruz. Şarkılara eşlik edecek bir belgesel filmin de hazırlığında. Beraber büyüdüğü arkadaşlarına, cezaevinde tanıştığı dostlarına, öğretmenlerina, onu sevenler ve sevmeyenlere, kısaca herkeslere yer vermek niyetinde. Motivasyonu ise dinleyicisiyle bağlarını derinleştirmek. Buna kimsenin şikayeti olacağını sanmıyoruz.