Todd Solondz, Rachel Weisz ve Colin Farrell bu projede buluştu: “Love Child”

Welcome to the Dollhouse, Happiness, Life During Wartime, Palindromes gibi kült yapımların yönetmeni Todd Solondz; aile, içgüdüler, din, cinsellik ve daha birçok tabusal konuyu kendine has kara mizahıyla deşerek izleyeni savunmasız bıraktığı sinema örneklerine bir yenisini ekliyor. Her filminde seyircisini toplumsal iki yüzlülüklerle çarpıştırmayı amaçlayan yönetmen bu kez, ödipal karmaşa yaşayan bir çocuğun yaşamını merkeze alacak.

Annesine beslediği aşırı sahiplenme duygusundan dolayı babasını saf dışı etmekle uğraşan 11 yaşındaki Junior’ın planına yakışıklı bir yabancının dâhil olmasıyla işler sarpa sarmaya başlayacak. Filmde anneyi Rachel Weisz, yabancıyı ise Colin Farrell canlandıracak. İkili, Yunan Tuhaf Dalgası’nın yıldızı Yorgos Lanthimos’un distopik romantizm alegorisi The Lobster’dan sonra yeniden bir araya gelecek.

Bir kez daha senaryoyu da kaleme alan Todd Solondz, ilk sunumu Cannes sanal marketinde yapılacak Love Child isimli proje hakkında şunları söyledi: “Bu benim hikâyesi hazır olan ve Teksas’ta geçen ilk filmim. Eğlenceli ve seksi. Film yapımcısı olmak istememi sağlayan Hollywood yapımlarına göre biçimleniyor. Rachel ve Colin’in çalışmalarını her zaman sevdim, onların ciddi ve beklenmedik işlere yönelik tutkusunu harekete geçirebildiğim için onur duyuyorum.”

Ekibin yakın zamanlı işlerine dair notlar

Solondz’un son uzun metrajı, 1995 yapımı Welcome to the Dollhouse’un devamı niteliğinde olan, 2016 tarihli Wiener-Dog idi. Ellen Burstyn, Kieran Culkin, Julie Delpy, Danny DeVito, Greta Gerwig, Tracy Letts ve Zosia Mamet gibi isimleri buluşturan oyuncu kadrosuyla dikkat çeken yapım, prömiyerini yaptığı Sundance Film Festivali’nden övgülerle ayrılmıştı.

Brezilyalı yönetmen Fernando Meirelles’in 2005 yapımı The Constant Gardener’ı ile Oscar’a uzanan Rachel Weisz, Lanthimos’un 2018’e damga vuran filmi The Favourite’taki performansıyla da övgüleri toplamıştı. Oyuncunun yaklaşan projeleri arasında temmuzda ABD’de vizyona girecek olan Marvel’ın Black Widow’u ve David Cronenberg’in kült korku klasiği Dead Ringers’ın dizi uyarlamasını görmek mümkün. Weisz’ın künyesine hem başrol hem de yapımcı olarak katkı sağlayacağı seri, 2022’de Amazon üzerinden izlenebilecek.

The Lobster’ın David’i, In Bruges’ün Ray’i, Seven Psyhchopats’in Marty’si ile karakter galerisini zenginleştiren Colin Farrell; önümüzdeki martta vizyona girecek The Batman’de Robert Pattinson, Paul Dano, Zoë Kravitz gibi isimlere Penguin rolüyle eşlik edecek. Yeni Martin McDonagh ve Ron Howard filmlerinde izleyeceğimiz Farell ayrıca, yakında Cannes’da dünya prömiyerini gerçekleştirecek olan, Columbus’un yönetmeni Kogonada’nın son filmi After Yang’ın başrolleri arasında.

Yazı: İlayda Güler

Yükleniyor...