Sürpriz yok: The Batman 2 resmiyet kazandı

DC’nin diğer sinematik uyarlamalarından bağımsız bir anlatı inşa eden The Batman, izleyiciyi bir kez daha Gotham’ın karanlık ve suç dolu sokaklarına götürürken Bruce Wayne’in Kara Şövalyeliğe soyunduğu ilk yılları önümüze getirdii. Yönetmen Matt Reeves’in dümene geçtiği ve senaryoyu bizzat Peter Craig ile kaleme aldığı filmin Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Colin Farrell, Andy Serkis ve Paul Dano’nun başını çektiği oyuncu kadrosu kadar yarattığı Gotham atmosferi ile tanıdık karakterlere getirdiği yorumlamalar da çok konuşuldu.

Şaşırtmayacak şekilde The Batman devam filmi resmiyet kazandı. Warner Bros.’un Las Vegas’ta düzenlenen CinemaCon’daki panelinde, şirketin başkanı Toby Emmerich tarafından yapılan açıklamaya göre Matt Reeves yönetmen koltuğuna Robert Pattinson da Batman kostümüne geri dönüyor. Etkinlikte konuşan Matt Reeves, serinin hayranlarına filme gösterdikleri destek için teşekkür ederken, “Yeniden bu dünyaya dalmak için çok heyecanlıyım” dedi.

The Batman 2 filminin stüdyo tarafından duyurulması haber niteliği taşısa da gerek ilk filmin finali, gerek de HBO Max ve Warner Bros.’un bu evrende geçecek başka projeler hazırladığının biliniyor olması sebebiyle bir sürprizden söz edemeyiz. İrlandalı oyuncu Barry Keoghan’ın canlandırdığı Joker’ı gördüğümüz bir silinmiş sahnenin paylaşıldığını göz önüne alırsak, Gotham’ın en meşhur kötüsünü ikinci filmde göreceğimiz ihtimali kuvvetli. 

Geçtiğimiz hafta HBO Max kataloğuna eklenen ve platformun rekorlarını kırmaya devam eden The Batman filminin Penguin karakterine odaklanacak bir spin-off dizisi için de hazırlıklar sürüyor. Colin Farrell’ın eşine az rastlanır bir dönüşümle hayat verdiği karakterin merkezde olacağı dizinin ilk sezon siparişi geçtiğimiz ay verilmişti.

Filmin bir diğer kötüsü Riddler’a hayat veren Paul Dano da karakterle olan yolculuğuna başka bir mecrada devam edecek. Zira Paul Dano, bir çizgi roman uyarlaması olan The Batman filminde canlandırdığı karakterin orijin hikâyesini anlatacak bir çizgi roman kaleme almış. The Riddler: Year One ismi verilen orijin serisinde Dano’nun kaleminden çıkacak metne Stevan Subic’in çizimleri eşlik edecek. Sırbistanlı sanatçı, Titan Comics’in Elric: The Dreaming City serisi ile tanınıyor. The Riddler: Year One, kendisinin ilk DC işi olacak. Serinin ilk bölümü, DC Black Label etiketiyle ekimde yayımlanacak.