Rehberimiz Tom Hardy, konumuz yırtıcı hayvanlar

Kanada’daki kutup ayıları, Zimbabve’deki vahşi köpekler, Şili’deki pumalar, Botsvana’daki aslanlar, Rusya’daki kahverengi ayılar, Tanzanya’daki çitalar… Altı bölümlük belgesel serisi Predators, aralıkta yayına başlıyor. Anlatıcı olarak mikrofon başında Tom Hardy var.

Altı ülkedeki farklı yırtıcı hayvan türlerinin, sürekli değişen dünyada haya hayatta kalma mücadelelerine odaklanacak seri, yapımını üstlenen Sky Nature tarafından “Yırtıcıların birden fazla sorumlulukla boğuşması… Avcılar, şefkatli ebeveynler, hayatta kalma arayışlarında sırlar ve heyecan verici hikâyeler yazarak kurtulan kurnaz hayvanlar.” sözleriyle tanımlanmış. 

Predators, Londra merkezli medya şirketi Sky ve Netflix’in ortaklaştığı ilk proje olarak da dikkat çekmekte. İngiltere basınında Hardy için “Yeni David Attenborough olma yolunda” tadında haberler de çıkmış ama arkadaşlar… Emin misiniz?

Serinin sene başında yayımlanan ilk fragmanına buradan ulaşabilirsiniz. Belgesel ilk olarak Sky Nature ve streaming servisi NOW’da izleyiciyle buluşacak. Takip eden haftalarda Netflix kataloğuna eklenmesi de muhtemel.

Tom Hardy ve yaklaşan projeleri

Tom Hardy, çekimleri geçtiğimiz günlerde tamamlanan Havoc filmiyle 2023’te Netflix ekranında olacak. Gareth Evans’ın yazıp yönettiği filmde bir siyasetçinin uzun süredir görüşmediği çocuğunu kurtarmak için yeraltı dünyasında bir mücadeleye atılan bir dedektifi canlandıracak. Ayrıca Jeff Nichols’ın merakla beklediğimiz yeni filmi The Bikeriders’ın da kadrosunda Tom Hardy. Nefes kesen kadroda Jodie Comer, Austin Butler, Michael Shannon, Boyd Holbrook, Norman Reedus gibi isimler var. Henüz ismi belli olmayan yeni Mad Max filmi ve Sony’nin hâlâ toplayabileceğine inandığı Venom serisinin üçüncü filmi de İngiliz oyuncunun yakın gelecek takviminde.