“Tony Hawk’s Pro Skater” nostaljisi yaklaşıyor

Mahallesinde bir kaykay parkı olmayan ya da hiç kaykayı bile olmayan çocukların; Tony Hawk, Chad Muska, Bob Burnquist ya da Bucky Lasek gibi skateboard yıldızlarıyla havalı hareketler deneyip puanlar topladığı Tony Hawk’s Pro Skater video oyunu, 2000’lerin ilk yıllarında oyun konsollarının vazgeçilmezlerinden biriydi. İlk oyunun yayımlanmasından 20 yıl geçmişken, sıkı bir nostalji rüzgârı yaklaşıyor.

Orijinal oyunların tutkunlarını heyecanlandıracak ilk haber, yapım şirketi Activision’ın ilk iki oyunun remastered versiyonlarını güncel konsollar için yayımlayacak olması. 4 Eylül’de yeniden piyasaya sürülecek Pro Skater 1 ve 2, efsanelerin yanı sıra yeni nesil skateboard yıldızlarını da karakter opsiyonları arasına ekliyor. 

Geçtiğimiz şubat ayında California’da düzenlenen 2020 Mammoth Film Festival kapsamında prömiyerini yapan Pretending I’m A Superman – The Tony Hawk Video Game Story belgeseli de yakında geniş kitlelerle paylaşılacak. İsmini serinin ilk oyununun soundtrack’inde yer alan ska-punk grubu Goldfinger’ın meşhur parçasından alan belgesel, efsane oyunların perde arkasına uzanırken Tony Hawk ve dönemin kaykay sahnesinin yıldızlarını da mercek altına alıyor. Belgesel 18 Ağustos’ta dijital platformlarda erişime açılacak.