Tool davulcusu Danny Carey’e göre yeni bir EP kaydetmek için doğru zaman

12 yılın ardından Fear Inoculum isimli albümünü 2019’da yayımlayan ve “7empest” şarkısıyla bir de Grammy kazanan Tool, bu sene uzun kariyerinin en büyük çaplı Kuzey Amerika turnesini yapacaktı. COVID-19 pandemisi sebebiyle turnenin rafa kalkmasının hayal kırıklığı yaşattığını söyleyen davulcu Danny Carey, grubun takvimlerinde oluşan bu boşluğu yeni bir EP kaydetmek için değerlendirebileceğinin sinyallerini verdi.

Kanadalı endüstriyel rock grubu Skinny Puppy’den Cevin Key’in YouTube serisi “Sunday Live Chat”e konuk olan Carey, salgın sebebiyle her şeyin durmasının ardından hiç stüdyoya girip çalmadıklarını ve bir anlamda kendilerini dinlendirdiklerini söylüyor. Anlaşılan bu kadar uzun süre durmak Danny Carey’nin yeni bir şeyler yapmak için iştahını kabartmış. Sene başında bir sonraki Tool albümü için 12 yıl kadar beklememiz gerekmeyeceğinin garantisini veren yetenekli davulcu, grubun ilk yayını olan Opiate’ten bu yana hiç kısa formatta bir şey kaydetmediklerini hatırlattı ve yeniden böyle bir çalışma yapmak için doğru zaman olduğuna inandığını belirtti.

2000’den bu yana bağlı oldukları RCA Records bünyesindeki Volcano Records’la olan sözleşmelerinin Fear Inoculum’la birlikte sona erdiğininin altını çiziyor Danny Carey: “Artık serbest oyuncu statüsündeyiz, yani istediğimiz şeyi istediğimiz zaman yayımlayabiliriz. Bu harika bir his.” Danny Carey’nin Cevin Key’le sohbetinin tamamını aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz.