Tracy Morgan’ın Louis Armstrong hayali gerçek oluyor

Tracy Morgan’ın bir süredir ipuçlarını verdiği Louis Armstrong filmi gerçek oluyor. Konu, Morgan’ın Uncle Reem’i canlandırdığı Coming 2 America filminden rol arkadaşı Jermaine Fowler’ın verdiği bir röportajla yeniden gündeme geldi. NME’nin Fowlar’a yönelttiği “Tracy Morgan’ın oyunculuk yetenekleri sence küçümsenmiyor mu?” sorusuna verdiği cevap şu şekilde:

“Kesinlikle küçümsendiğini düşünüyorum. Hatta bize kendi finanse ettiği bir filmden kısa bir klip gösterdi ve inanılmazdı. Bir Louis Armstrong biyografisi yapmak niyetinde ve bence bu işi başaracak.” 

Sözlerinin devamında, izlediği klipte görünüş ve ses olarak Armstrong’a bire bir benzediğini ve bu performansının Tracy Morgan’ı bir üst seviyeye taşıyacağını düşündüğünü açıklamış Fowlar.

Röportajın ardından Morgan’ın geçmişindeki Louis Armstrong referansları yeniden gün yüzüne çıktı. Nitekim 30 Rock yıldızının Armstrong biyografisi üzerine çalıştığı, 2018’de Howard Stern’e verdiği bir röportajda da geçmekte. Burada ayrıca filmin senaryosunun The Late Show with David Letterman’ın yazarlarından Jeff Stilson tarafından kaleme alındığını da söylüyor Morgan. 2016 yılında The San Diego Tribune’e verdiği bir başka röportajda da Armstrong’un hayallerini süsleyen rol olduğundan söz ediyor. 

Tracy Morgan, Saturday Night Live’ın 2003’te yayımlanan bir bölümünde de Louis Armstrong’u canlandırmıştı. Ne yazık ki bu performans, yalnızca Peacock’ta mevcut ve bu platforma da Türkiye’den erişim yok.

Yaklaşan diğer müzik biyografileri
Respect

Soul müziğin kraliçesi Aretha Franklin’in hayatını anlatan filmin çekimleri çoktan tamamlandı, bir süredir vizyon yolu gözlüyor. Sanatçının kilisede gospel müzik söyleyerek başladığı yolculuğu tüm detaylarıyla gözler önüne serecek yapımda, Jennifer Hudson başrolümüz.

Going Electric

En son Ford v Ferrari’nin rejisini üstlenen James Mangold ile kendi jenerasyonun en yetenekli isimlerinden Timothée Chalamet’yi buluşturacak Bob Dylan biyografisi. Chalamet rol için gitar derslerine bile başlamıştı fakat çekimler pandemi süreci nedeniyle askıya alındı.

Faithfull

İkonik rock şarkıcısı Marianne Faithfull’un üretim süreçleri, Mick Jagger ile çalkantılı ilişkisi ve kariyerini durma noktasına getiren madde bağımlılığına değinilecek. Başroldeki isimse Bohemian Rhapsody, Sing Street ve The Politician ile dikkatleri üzerine çeken Lucy Boynton.

İsimsiz Madonna biyografisi

Madonna’nın kendi hayatını anlatacak bir filmin yönetmen koltuğuna oturacağını, senaryoyu kaleme alması için de Diablo Cody ile anlaştığını duymayan kalmamıştır herhalde. Oyuncu kadrosu henüz belirsiz, erkek egemen bir endüstride hayatta kalma mücadelesi işlenecek.

İsimsiz Elvis Presley biyografisi

Müzikal veya müzikle içli dışlı yapımlardan oluşan bir filmografi inşa eden Baz Luhrmann’ın yöneteceği bir Elvis filminin çekimleri şu aralar devam etmekte. Uzun arayışlar sonunda seçilen isim Austin Butler oldu, kadroda Tom Hanks de var.

İsimsiz Bee Gees biyografisi

Oyunculuğunun yanında yönetmenlik kariyeriyle de sıkça radarımıza giren Kenneth Branagh, bir Bee Gees biyografisi için kolları sıvadı.Onlarca hitin arkasındaki Barry, Maurice ve Robin Gibb kardeşlerin şöhrete uzanma yolculukları odakta.

Yazı: Biçem Kaya