“Transparent”ın müzikal finalinden ilk görüntüler

Transparent dizisinin hararetle tartışılan final sezonuna ilk bakışı sağlayan fragman, Amazon Prime tarafından paylaşıldı.  

(Trans baş karakterini cis erkek bir aktör canlandırsa da) Trans bireylerin toplumdaki görünürlüğüne odaklanan bir dizi olarak yoluna başlayan ve büyük beğeniyle karşılanan Transparent’ın 5. ve final sezonunun iki saatlik bir müzikal formatında tasarlanmasında karar kılınmıştı.

Hakkındaki taciz suçlamaları nedeniyle baş karakter Maura’yı canlandıran Jeffrey Tambor 2018’de diziden kovulmuştu. Dolayısıyla 5. sezonda Tambor’un yer almayacağı uzun zamandır bilinmekte. “Peki ne olacak?” sorularına cevabı, dizinin yaratıcısı Jill Soloway nisanda yaptığı bir açıklamayla vermiş, Maura karakterinin öleceğini doğrulamıştı. İki saat uzunluğundaki müzikal final, Maura Pfefferman karakterinin ölümü üzerinden şekilleniyor.  

Aşağıda ilk görüntülerine göz atabileceğiniz müzikal final, sonbaharda Amazon Prime’da yayınlanacak. Finalde Shelly Pfefferman rolünde Judith Light’ı, Ali Pfefferman rolünde Gaby Hoffmann’ı, Josh Pfefferman rolünde Jay Duplass’ı ve Sara Pfefferman rolünde de Amy Landecker’ı izleyeceğiz.