Tricky otobiyografisi “Hell Is Round The Corner”, 31 Ekim’de yayımlanıyor

Erken dönem Massive Attack kadrosunun bir parçası olan, sonrasında solo albümleri ve sayısız iş birliğiyle trip hop akımının başlıca kahramanlarından biri halini alan Tricky, otobiyografik kitabını ay sonunda yayımlıyor.

İsmini 1995 çıkışlı ilk solo albümü Maxinquaye’deki “Hell Is Round The Corner” parçasından alan kitap, Tricky’nin müzikal kariyerinin yanı sıra çocukluğuna ve annesinin intiharının ardından yaşadığı travmaya da detaylı bir bakış sunacak. 90’lardan bu yana Select, Q, Mojo gibi sayısız müzik yayınında çalışan yazar Andrew Perry eşliğinde hazırlanan kitap, Blink Publishing etiketiyle yayımlanacak. Londra merkezli yayınevinin kataloğunda Lilly Allen ve Eminem gibi müzisyenlerin yanı sıra Robbie Fowler, Michael Carrick ve Boris Becker gibi spor dünyasından isimlerin otobiyografik kitapları da var.

Tricky’nin kitap için bizzat hazırladığı fragmanda da çocukluk yıllarından çeşitli aile fotoğrafları ve yakın geçmişten videolar bir araya gelmiş. Kitabın ön satışı için buraya tıklayabilir, aşağıdan da fragmanı izleyebilirsiniz.