Üç tanıdık karakter, “The Lord of the Rings” dizisiyle geri dönüyor

Amazon’un The Lord of the Rings dizisinin “tüm zamanların en büyük bütçeli” olarak etiketlenen prodüksiyonu, COVID-19 sebebiyle verilen aranın ardından Yeni Zelanda’da devam ediyor. Diziye dair meraklı bekleyiş sürerken, serinin üç tanıdık karakterinin yeniden karşımıza çıkacağı kesinleşti.

JA Bayona’nın yönetmenliğini üstlendiği dizi, Game of Thrones’un final yapmasının ardından oluşan fantastik dizi açığını sıkı bir şekilde kapayacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda film uyarlamalarının Frodo’su Elijah Wood, dizide ufak da olsa bir rol almak istediğini dillendirmiş olsa da Amazon’un The Lord of the Rings uyarlamasının kitaplar ve filmlerde anlatılan olayların yüzlerce yıl öncesinde geçeceği düşünülünce bu pek mümkün görünmüyor.

Galadriel karakterinin dizi uyarlamasında gençliğini Morfydd Clark’ın canlandıracağı geçtiğimiz aralıkta açıklanmıştı. LOTR hayranlarının çevrimiçi platformu TheOneRing.net’ten paylaşılan haberlere göre; Sauron ve Elrond da dizinin parçası olacak. J.R.R. Tolkien anlatısında Elrond’un 6 bin, Galadriel’in 7 bin, Sauron’un da tahminen 54 bin yaşında olduğunu düşününce bu karakterlerin dahiliyeti anlam kazanıyor. Üçlünün, olay örgüsünün ne kadar odağında olacaklarına dair bir bilgi henüz paylaşılmadı.

Orta Dünya’ya dönmek için 2021’yi bekleyeceğiz. İlk sezonun 20 bölümden oluşacağı söylentileri dizinin tanışmanı ve Tolkien tarihçisi Tom Shippey tarafından ortaya atıldı ama bu konuda da resmî bir açıklama yok.

Yükleniyor...