Üçüncü Ezra Furman albümünden ilk tekli

Ezra Furman, yeni albümü All Of Us Flames’i 26 Ağustos’ta ANTI- aracılığıyla yayımlayacak. Kayıtlar Furman’ın 2018’de Transangelic Exodus ile başlattığı ve 2019’da Twelve Nudes ile devam eden üretimlerinin devamı niteliğinde.  


Albüm haberiyle birlikte videosuyla paylaşılan bir tadımlık sürprizi de var. Daha önce paylaşılan “Book Of Our Names” ve “Point Me Toward The Real” parçalarıyla birlikte yoldaki Ezra Furman albümünden üçüncü tekli olan “Forever in Sunset”, gün batımının turuncu – mavi renklerinin ardında bir hikâye saklıyor. Klip buradan izlenebilir.

COVID-19 salgınının beraberinde getirdiği değişiklikler ve onlarla nasıl başa çıkılabileceğini bilmemenin yarattığı endişeler, yeni Ezra Furman şarkısının çıkış noktalarından. “Forever In Sunset”, hayatını bugüne kadar rahatlıkla sürdürebilmiş insanların düzenlerini tehdit eden bir olayla karşılaştıklarında çılgına dönmeleri fikrinden hareketle yazılmış. Müzisyenin bir arkadaşının zihninden geçenlerden ilham alan parça, milat olarak tanımlanabilecek durumlarda nasıl davranmak gerektiğini bilmek ve bu kriz durumlarında birlikte olmanın sağladığı gücün farkına varmak üzerine.

Pandeminin erken dönemlerinde albümü hazırlarken, bu düşüncelerden oldukça beslenmiş Ezra Furman. Bununla birlikte “Forever In Sunset”, kendisine bağlanmaya başlayan yeni sevgilisine hayatını nasıl hızlı ve dizginlenemeyecek şekilde yaşadığını ve bu krizlerin yeniden onu bulacağını anlatmaya çalışan, tatsız deneyimler yaşamış bir kadının hikâyesini anlatıyor.

Yazı: Asena Büyük