UNICEF’in en genç İyi Niyet Elçisi ile tanışın: Millie Bobby Brown

Hayatımıza Stranger Things ’de canlandırdığı Eleven karakteriyle giren ve sonrasında dergi kapakları, komik videoları ve rap denemeleriyle hemen her yerde karşımıza çıkan Millie Bobby Brown, UNICEF’in İyi Niyet Elçileri’nden biri oldu.

Çeşitli alanlarda başarılı olmuş ünlü isimleri, oluşumun projelerine ve çalışmalarına destek olmak üzere İyi Niyet Elçisi olarak seçen UNICEF, şimdiye dek bu ünvanı 1954’ten bu yana uluslararası alanda birçok prestijli isme verdi. İlk olarak Danny Kaye ile başlayan İyi Niyet Elçileri arasında sonraki yıllarda Audrey Hepburn, Susan Sarandon, David Beckham, Novak Djokovic, Liam Neeson gibi sanat ve spor dünyasından isimler katıldı. Ekibin en yeni ismi olan Millie Bobby Brown da henüz 14 yaşında bu ünvana layık görüldü. Brown böylece, UNICEF’in İyi Niyet Elçisi olan en genç isim olarak da tarihe geçti.

Konuyla ilgili CNN’e açıklamalarda bulunan genç oyuncu, “Uzun zamandır sesi bastırılan milyonlarca çocuk için sesimi yükselteceğim ve dünyanın dört bir yanında kırılgan gençlerin ve çocukların baş etmeye çalıştığı sorunlara ışık tutmaya çalışacağım” diyerek bu ünvanın kendisi için ne ifade ettiğine değindi.

Her kıtada ve ülkede farklı İyi Niyet Elçileri ile çalışan UNICEF’in Türkiye’deki elçileri arasında Ayşe Kulin, Müjdat Gezen, Yıldız Kenter ve Tuba Büyüküstün gibi isimler var.