Universal, klasikleşmiş film müziklerinin plak baskılarını yayınlamaya devam ediyor

Bu yılın başlarında, 1973 filmi The Mack‘in müziklerini plak olarak yayınlayan Universal, sene boyunca toplamda 26 klasikleşmiş film müziğini bu şekilde yayınlayacak.  Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak plaklar arasında Silence Of The Lambs, Beetlejuice ve Boogie Nights gibi filmler yer alıyor.

Universal şubat ayında da Nino Rota imzası taşıyan The Godfather  ve The Good Will Hunting, John Williams’ın bestelediği E.T.  ve Jaws, Marvin Gaye’in hazırladığı Trouble Man ve Nellee Hooper’ın  Romeo + Juliet film müziklerini yayınlamıştı.

Yapılan programa göre, 10 Mart’ta iki soundtrack daha plak formatında yayınlanacak. Besteleri Howard Shore’a ait olan Silence Of The Lambs ve Howard Ashman – Alan Menken ikilisinin hazırladığı Little Shop Of Horrors müzikalinin film uyarlamasının müzikleri Universal tarafından plak olarak yeniden basılacak. 24 Mart’ta yayınlanacak film müzikleri ise 1974 tarihli klasik film Willie Dynamite‘ın müzikleri olacak.

Nisan ayında Friday Night Lights, Boogie Night, Animal House ve Car Wash gibi filmlerin müzikleri plak olarak raflardaki yerini alacak. 5 Mayıs tarihinde Tupac’in de oyuncularından biri olduğu film Juice ve Spike Lee’nin yönetmenliğini üstlendiği School Daze filminin soundtrack albümleri gelecek. Serinin şimdilik son iki yayını olacak gibi görüken soundtrack albümleriyse Beetlejuice ve Rocky ‘ye ait.