Uzun Kısalar: “Adres” (Gösterim / Söyleşi)

MUBI ve Bant Mag. ortaklığıyla Bant Mag. Havuz / Bina’da düzenlenen Uzun Kısalar buluşmalarının ikincisi, 23 Haziran Pazar akşamı gerçekleşecek. İzleyeceğimiz yapım, 42. İstanbul Film Festivali’nde En İyi Kısa Film seçilen Adres / Navnîşan. 

Aram Dildar’ın gerçek bir olaydan esinlenerek, hafızası silinmeye çalışılan topraklara dair güçlü bir alegori kurduğu filmin sinopsisi şöyle:

“Edip üniversiteyi bitirip, kendi memleketine öğretmen olarak atanır. İş başı yapmak için devlet dairesine gittiğinde ise atandığı köyün kayıtlarda olmadığını öğrenir. Okulların neredeyse açılacak olmasına rağmen atandığı köyü bir türlü bulamayan Edip, bürokrasiye daha fazla dayanamaz. Avucunun içi gibi bildiği bölgede resmi kayıtların hiçbirinde bulunamayan Yeşilköy’ü kendisi aramaya başlar. Diyarbakır’da Yeşilköy’ü arayan Edip, kendini Türkiye’nin en büyük politik sorunlarınlarından birinin içinde bulacaktır.”

Gösterimin ardından yönetmen Aram Dildar, yapımcı Mustafa Köksalan, kurgucu Erhan Örs ve ses tasarımcısı Adnan Akdağ ile; Merdan Çaba Geçer moderatörlüğünde bir söyleşi gerçekleşecek.

Kapı açılış: 21.00
Katılım ücretsiz.
Kapasite 50 kişiyle sınırlı.


Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/