Uzun zamandır beklenen “Watchmen” televizyon dizisi için hazırlıklar başladı

Alan Moore imzalı kült çizgi roman Watchmen‘in 2009 yılında vizyona giren sinema uyarlamasının ardından, dizi formatında yeni bir uyarlamasının çekileceğine dair söylentiler birkaç yıldır gündemdeydi. HBO’da yayınlanacak dizinin uyarlama senaryosunu Damon Lindelof’un yazacağı konuşuluyor.

Son yıllarda süper kahramanlar ve çizgi roman uyarlamalarının televizyon kanallarında ve internet platformlarında gördüğü ilginin ardından harekete geçen Warner Bros., Watchmen dizisi için HBO ile geçtiğimiz sonbahar aylarında anlaşmıştı. Lost ve The Leftovers gibi dizilerin yaratıcılarından olan Damon Lindelof, Alan Moore’un Watchmen serisiyle ilk kez çocuk yaşta tanıştığını ve sonrasında hayatı boyunca defalarca söz konusu kitapları tekrar tekrar okuduğunu söylerken, kendi yazımında da Watchmen’in önemli bir etkisi olduğunu dile getiriyor. 2009 yapımı Zack Snyder imzalı filmi de çok beğendiğini vurgulayan Lindelof, yoldaki dizi projesinde yapımcı olarak Snyder’le çalışacaktı. Fakat kızının beklenmedik ölümü sebebiyle bir süre inzivaya çekilme kararı alan Snyder’in Watchmen dizisinde görev alması çok olası gözükmüyor.

Rorschach, Nite Owl, Doctor Manhattan gibi karakterleri ve kendine has atmosferiyle çizgi roman okurlarının gönlünde özel bir yer edinen Watchmen‘in film uyarlaması orijinal hikayeye birebir sadık kalmıştı. Yoldaki dizi hakkında henüz çok fazla detay bilinmese de, yine çeşitli karakterlerin özel spin-off çizgi roman serilerinden yola çıkarak, ana karakterler hakkında daha fazla detayın yer alacağı bir Watchmen uyarlaması izlememiz muhtemel. Dizinin oyuncu kadrosu ve prodüksiyon takvimine dair detayların önümüzdeki haftalarda paylaşılacağı tahmin ediliyor.

Aşağıdaki bağlantıdan başrollerinde Jackie Earle Haley, Patrick Wilson, Matthew Goode ve Billy Crudup’ı izlediğimiz Zack Snyder imzalı Watchmen filminin fragmanını izleyebilirsiniz.