Vera Farmiga, “Bad Bloom” isimli korku masalında rol alacak

2010’da Up In The Air ile Oscar’a aday gösterilen Vera Farmiga, Bryce Mcguire’ın ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi olan Bad Bloom’da başrolde karşımıza çıkacak. Farmiga aynı zamanda, “bir korku masalı” olarak tanımlanan filmin yapımcılarından biri.

Bad Bloom, hakkında pek bilgi sahibi olunmayan bir yaratığı kontrol altında tutmak için uzak bir adada tecritte yaşayan bir ailenin hikâyesini konu alacak. Çocuklardan birinin korktukları canavara dair bazı saklı gerçekleri öğrenmesiyle birlikte aile üyeleri canavarın aslında onlara anlatılandan çok daha farklı olduğu gerçeğiyle yüzleşecek.

Filmin yapımcıları, Authentic Management Productions’dan Jon Rubinstein ve Galt Niederhoffer olacak ve bu ikiliye Ruminant Films’den Renn Hawkey eşlik edecek. Filmin prodüksiyonuna bu yılın ilerleyen zamanlarında başlanması planlanıyor.

Vera Farmiga, James Wan’ın ünlü korku serisi The Conjuring filmlerinde Lorraine Warren rolüyle dünya çapında tanınmıştı. Serinin The Conjuring: The Devil Made Me Do It başlıklı üçüncü filminin Türkiye’de 4 Haziran 2021 günü vizyona girmesi planlanıyor. Ayrıca Farmiga, yakın gelecekte Marvel sinematik evrenine de ilk adımını atacak. Disney+ için hazırlanan Marvel dizilerinden biri olan Hawkeye’da Eleanor Bishop karakterine hayat verecek.

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki