“Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku” oyununa davetiye kazanma şansı

Yarışma sona erdi… Katılımınız için teşekkürler! Çift kişilik davetiye kazanan beş kişiyi “Randomizer” ile belirledik. 29 Nisan Pazartesi günü saat 20:30’da Kadıköy Sineması’nda Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku için ismi davetli listesinde +1’li olarak yer alacak kişiler şöyle:

Haldun Taner’in 40 yıl önce yayımlanan tiyatro oyunu Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’dan ilhamla hazırlanan yarım maske uyarlaması Vicdani’nin İçinde Bir Hissikablelvuku, 29 Nisan Pazartesi akşamı Kadıköy Sineması’nda. Oyuna davetiye kazanma şansı da burada!

II. Meşrutiyet döneminden 1970’lere uzanan Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım, ülke tarihindeki toplumsal değişimleri ustalıklı ve bol hicivli bir şekilde konu ediyor. Oyunun baş karakterlerinin yaşam hikâyelerindeki detaylar, farklı olaylara referanslar taşıyor.

Mine Çerçi’nin yönetmenliğini üstlendiği uyarlama, 29 Nisan Pazartesi akşamı saat 20:30’da izlenebilir. Gösterime çift kişilik davetiye kazanma şansı da aşağıdaki soruya yanıtınızı bant@bantmag.com adresine yollamaktan geçiyor. Kazananlar 27 Nisan Cumartesi günü öğle saatlerinde buradan açıklanacak.

Sorumuz şöyle:

Saf, iyi niyetli ve dürüst Vicdani, oyunda devlet tarafından sömürülenleri temsil etmektedir. Peki oyunun fırsatçılığıyla tanınan ve devlete itaati temsil eden diğer baş karakteri kimdir?