Vin Diesel yüksekten uçuyor: ''Furious 7, en iyi film Oscar'ını kazanabilir''

Fast & Furious serisinin yedinci filmi Furious 7, 3 Nisan’da gösterime giriyor. Serinin ünlü oyuncusu Paul Walker’ın hayatını kaybetmeden önce çekimlerinin bir kısmını tamamladığı film hakkında konuşan Vin Diesel, filmle ilgili epey iddialı açıklamalar yaptı!

Vin Diesel’a göre Furious 7, Universal Pictures’ın bugüne dek yayınladığı en iyi film olacak. 1920’li yıllardan bu yana sektörün içinde olan Universal Pictures’ı biraz hafife almış gibi değil mi? Diesel’ın bir başka iddiası da, Furious 7 filminin, önümüzdeki yıl en iyi film dalında Oscar ödülü kazanacağı yönünde.

Variety’ye filmle ilgili verdiği röportajda Paul Walker’ın ölümünden sonra bu seriye devam etmenin kendisi için çok zor olduğunu belirten Vin Diesel, bu konuda da kendisine en büyük yardımı dokunan olayın Guardians Of The Galaxy‘de Groot karakterini seslendirmiş olmak olduğunu belirtiyor. Groot’un yeniden hayat bulabilen, gençleşebilen bir karakter olduğunu vurgulayan Vin Diesel, bu karakterden etkilenerek yeniden hayata dönebildiğini söylüyor.

Hatırlayalım: