Vince Staples, X-Men olmak istiyor

An itibariyle Sony’nin en fazla hasılat eden filmi olmayı başaran Spider-Man: No Way Home’un geniş çaptaki yankıları hissedilmeye devam ediyor. Olası bir X-Men projesine katılma konusunda oldukça hevesli görülen Vince Staples, filmi izledikten sonra Marvel sinematik evreninde olması gerektiğine karar vermiş. 

Bir tweet zinciriyle yeni Spidey macerasından ne kadar etkilendiğini anlatan ve verdiği spoilerlar eşliğinde Marvel hayranlarının nabzını yoklayan rapçi, olası bir X-Men serisine katkıda bulunabileceğini düşünüyor. “Eğer gerçek bir geri dönüş yapmaya çalışacaklarsa, Marvel sinematik evreninde bana ihtiyaçları var.” cümlesiyle başlayan tweet dizisine “Beni X-Men’e koyun” diyerek son verdi.

Atılan bu tweetlerin ardından Marvel severler olası senaryoları konuşmaya başladı bile. Öyle ki bazıları Staples’ın Chadwick Boseman’ın mirasını devralarak T’Challa’ya (Black Panther) hayat verebileceğini dillendirdi. 

Staples’ın bu dileği karşılık bulur mu bilinmez ancak gerçekleşmesi hâlinde kendisinin ilk kez sinematik bir yapım için kamera karşısına geçişi olmayacak. İlk oyunculuk deneyimini A$AP Rocky, Shameik Moore, Zoë Kravitz, Tyga, LaKeith Stanfield, Kap-G ve Casey Veggies gibi isimlerle birlikte 2015 yapımı Dope filminde yaşayan Staples; ayrıca bir bir Sprite reklamı ve HBO serisi Insecure‘da oynadı, Adult Swim’in Lazor Wulf ve American Dad! dizilerinde mikrofon başına geçti. İlk önemli rolünü ise henüz prodüksiyon aşamasındaki Punk ile kaptı.

Öte yandan rapçi, oyuncu olarak hiçbir Marvel filminde yer almamış olsa da yaptığı müziklerle bu evrende birçok kez sesini duyurdu. Yugen Blakrok eşliğindeki şarkısı “Opps”, Kendrick Lamar imzalı Black Panther: The Album‘da yer alırken, Big Fish Theory albümündeki “BagBak” da Black Panther filminin fragmanında kullanılmıştı. Ayrıca Iron Fist’in ilk sezonunda, ilk Vince Staples albümü Summertime ’06’dan A$ton Matthews eşlikli “Hang N’ Bang”i duymuştuk.

Müzikal yolculuğuna da tam gaz devam eden Vince Staples, kendi adını taşıyan dördüncü albümünü Blacksmith/Motown aracılığıyla temmuzda yayınlamıştı. Ramona Park Broke My Heart adlı albümü için de çalışmalara devam ediyor ve aynı ada sahip bir televizyon dizisi için Netflix’le anlaştığı biliniyor. Ayrıca bu ay ilk grafik romanı olan Limbo Beach’i de Z2 Comics etiketiyle yayımladı.

Geride bıraktığımız sene Pusha-T, Lil Yachty ve Emotional Oranges gibi isimlere projelerinde eşlik eden ve ağustos ayında The Tonight Show performansı için Fousheé ile sahneyi paylaşan Staples, 2022’de 34 günlük bir Kuzey Amerika turnesi için Tyler, The Creator’a katılacak.

Yazı: Yiğitcan Genç