Wachowski Kardeşler, yeni “Matrix” filminin çekimlerine 2020’de başlıyor

Geçtiğimiz haftalarda Chad Stahelski’nin gündeme getirdiği yeni Matrix filmine dair yeni gelişmeler var. Wachowski Kardeşler’in yönetmen koltuğunda olacağı filmin çekimleri yakında başlıyor.

Advertisement

Serinin ilk üç filminde Keanu Reeves’in dublörü olan Chad Stahelski, son dönemin ses getiren filmlerinden John Wick 3’de de ünlü aktörün yönetmeni olmuştu. Dördüncü Matrix filmine dair yaptığı açıklamalarda şu sözleri sarf etmişti:

“Wachowskiler yalnızca bir başka Matrix filmi üzerinde çalışmıyorlar, aynı zamanda hayran kaldığımız Matrix evrenini genişletiyorlar, ki bu da beni oldukça mutlu ediyor.”

Daha önce de sinema dünyasından birçok önemli gelişmeyi ilk kez haberleyen platform Discussing Films’te çıkan habere göre projede nasıl yer alacağı bilinmeyen Lily ve Lana Wachowski kardeşler, yeni filmin yönetmenliğini üstlenecek. Başrolde izleyeceğimiz aktör de Creed ve Black Panther gibi filmlerle tanınan Michael B. Jordan. Söylentiler filmin çekimlerinin 2020 başlarında Chicago’da başlayacağı yönünde. Senaryosu Zak Penn tarafından yazılacak yeni Matrix filmi için kullanılan kod isim de “Project Ice Cream”. 1999’da vizyona giren ilk filmin sanat yönetmeni Hugh Bateup da yeni filmde yapım koordinatörü olarak görev alacak.

Yeni Matrix filmine dair detaylar için takipte kalın.