Wes Anderson’ın “The French Dispatch”inden ilk görüntüler

Wes Anderson’ın özgün anlatımı ve renkli kadrajının yeni ürünü The French Dispatch’ten dün şahane bir afiş, bugün de ilk fragman yayınlandı ve büyük bir heyecan dalgası yarattı.

Anderson, Isle of Dogs’un vizyona girişinin üstünden çok geçmeden 2018’de The French Dispatch için kolları sıvamıştı. Fox Searchlight’ın haklarını satın aldığı ve 25 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film, Bill Murray, Benicio Del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park, Elisabeth Moss gibi isimlerle şahane bir oyuncu kadrosundan oluşuyor.

Film, “Amerikalı gazetecilere yazılmış bir aşk mektubu” olarak tanımlanıyor. Hayalî bir 20. yüzyıl Fransa şehrinden, “The French Dispatch” isimli kurgusal bir Amerikan dergisini merkezine alan film, dergi ekibinin elli yıl boyunca yaşadıklarına uzanıyor. The New Yorker, filmden ilk görüntüleri yayınlarken, filmin bu kurgusal dergiyi yaratmada kendilerinden ilham aldığını yazdı.

Yönetmen bu filmi için de Alexandre Desplat ile çalıştı. The Shape of Water için yaptığı müziklerle kariyerinin ikinci Oscar ödülünü kazanan ve en son Little Women’in müziklerine imza atan Desplat, Isle of Dogs’un orijinal müziklerini de yapmıştı. 

Filmin oyuncularından Cécile de France, France24’a verdiği röportajda, bu çok renkli filmin siyah-beyaz ve animasyon bölümlerinin de olduğunu söylemişti. Merakla beklenen filmin bir diğer ayrıntısı da 4 saat 1 dakika uzunluğunda olduğu ve iki parça hâlinde yayınlanacak olması. 

Türkiye için vizyon tarihi henüz belli olmayan The French Dispatch, ABD’de 24 Temmuz’da 18 yaş sınırı ile vizyona girecek.

Yazı: Mine Metin