Whitney Houston biyografisi I Wanna Dance With Somebody’ye ilk bakış

Tüm zamanların en yüksek satış rakamlarına ulaşan müzisyenlerinden biri olan, ABD’de “The Voice” (Ses) olarak anılan ve 2012’de hayatını kaybeden Whitney Houston hakkında çekilen tartışmalı belgesellerden sonra, bir biyografik filme geldi sıra. ABD’de vizyon tarihi 21 Aralık olarak belirlenen I Wanna Dance With Somebody’den ilk fragman paylaşıldı.

Heyecan uyandıran fragman, Houston’ın ilk kez baş solist olarak sahneye çıktığı konserden unutulmaz Super Bowl performansına, kariyerinin dönüm noktalarına temas eden bir filmin yaklaştığının ipuçlarını veriyor. 

The Two Popes, Bohemian Rhapsody, Darkest Hour ve The Theory of Everything filmleriyle Oscar’a aday gösterilen senarist Anthony McCarten tarafından kaleme alınan ve daha önce süper kahraman aromalı Harriet Tubman biyografisi Harriet‘i Cynthia Erivo ile birkaç yıl önce yapmış olan Kasi Lemmons tarafından yönetilen filmde Whitney Houston rolünde Naomi Ackie (Star Wars: The Rise Of Skywalker, Small Axe, The End of the F***ing World) var. İkonun eski eşi Bobby Brown’ı ise Ashton Sanders (Moonlight) canlandırıyor. Arista Records’un eski patronu ve Grammy ödüllü prodüktör Clive Davis’e ise Stanley Tucci hayat vermiş.

Adını müzisyenin en ünlü şarkılarından birinden alan filmin yapımcıları arasında McCarten’in kurucusu olduğu Muse of Fire Productions’ın yanı sıra Whitney Houston Estate adına Pat Houston ve daha önceki iki Whitney Houston belgeselinden duyduğu rahatsızlığı dile getiren Clive Davis var.

Clive Davis, film hakkında yaptığı bir açıklamada bu biyografinin “hiçbir kısıtlamaya tabi olmayan” bir Whitney Houston portresi olacağını dile getirdi. Filme ve senaristine duyduğu güven ise yerinde: “Whitney’yi tam anlamıyla ortaya çıkaracak, müzikal açıdan zengin bir senaryo yazacağına inanıyorum.” Houston’ı 19 yaşında keşfeden Davis, bir diva olma yolculuğunda ona rehberlik etmişti. İkili 2012’de Houston’ın 48 yaşındaki ölümüne kadar arkadaş kaldılar.