WUNDER sunar: Parke Gıcırtısı - NBA ve Sneaker Kültürü

WUNDER’in sunduğu, Bant Mag. ve Socrates Podcasts ortaklığıyla hazırlanan retro NBA podcasti Parke Gıcırtısı, seneyi sneaker kültürüne odaklanan bir bölümle kapatıyor. Cem Kayıran ve Cem Pekdoğru, bu bölümde New York’ta yaşayan dövmeci ve sneakerhead Barış Yeşilbaş’a bağlandı.

70’lerden bugüne NBA’deki sneaker kültürünün nasıl genişlediği, bugünkü konumuna nasıl ulaştığını kişisel hikâyeleri üzerinden konuşuyor. Barış Yeşilbaş, New York’ta sneakerhead olma deneyimlerinden de bahsederken Moda’daki WUNDER’in önündeki NBA ve sneaker sohbetlerini de yad ediyor. Akıllarda yer etmiş reklam filmleri, Air Jordan, FILA’nın Grant Hill açılımı, T-Mac II, Nike Air More Uptempo Scottie Pippen, Reebok’ın Shawn Kemp için hazırladığı Kamikaze 2, Walt Frazier için hazırlanan Puma Clyde ve dahası konuşuluyor.

Kamikaze 2 - Parke Gıcırtısı sneaker

Yeni Parke Gıcırtısı bölümü NBA kapsamının dışına çıkıp müzik ve popüler kültürün de sneaker âlemindeki yansımalarını da masaya yatırıyor. RUN DMC, Rihanna, Korn, Spike Lee gibileri de muhabbetin bir parçası. Ayrıca kültüre merak duyanlar için izleme ve okuma tavsiyeleri de programda mevcut.

WUNDER’in sunduğu Parke Gıcırtısı – NBA ve Sneaker Kültürü bölümü hemen aşağıda.

Parke Gıcırtısı serisinin Kaan Karsan, Ali Güçlü Şimşek, Tuğçe Özdenoğlu, İnan Özdemir, Kamufle, Kaan Kural gibi isimlerin konuk olduğu önceki 18 bölümünü henüz dinlememiş olanları da farklı açılardan NBA nostaljisi yaşamak üzere buraya bekliyoruz.