Yaklaşan Netflix filmi “The Adam Project”e dair neler biliyoruz?

Yaklaşan Netflix yapımlarından The Adam Project, başrol oyuncuları Ryan Reynolds ve Mark Ruffalo tarafından paylaşılan yeni görüntülerle yüzünü gösterdi.

The Adam Project sayesinde filmin yönetmeni Shawn Levy ile Ryan Reynolds arasında, vizyon tarihi ertelenen Free Guy’dan sonra yeni bir buluşma gerçekleşmiş oldu. 

Reynolds, bilim kurgu filminde başrolde.  Walker Scobell’ın canlandırdığı 13 yaşındaki benliğine yardım etmek için zamanda geriye yolculuk yapma görevini üstleniyor. Son kertede oyunun rengi değişince ikilinin geleceği düzeltmesi ve Reynolds’ın karakterinin görevini tamamlamasını mümkün kılacak tüm cevaplara sahip, parlak bir fizikçi olan babalarını bulması gerekiyor.  

Alternatif benlik dünyasını arşınlayan bu iş birliğine, baba rolünde Mark Ruffalo eşlik ediyor. Ruffalo ile eş zamanlı kadroya dâhil olan, Amerikan bağımsız yapımlarının aranan yüzü Catherine Keener ise fizikçiden güçlü teknolojiyi çalan kötü karakteri oynayacak. 

Filmde ayrıca Zoe Saldana, Jennifer Garner, Alex Mallari Jr. da rol alıyor. Ekipte bir tanıdık isim daha var. Senaryoyu, yönetmenin This Is Where I Leave You’da birlikte çalıştığı, Banshee ve Warrior dizilerinin yaratıcısı Jonathan Tropper kaleme alıyor. 

Geride kalan yıllarda Deadpool (Reynolds) ve Hulk (Ruffalo) ile Marvel evreniyle özdeşleşen ikiliyi bir araya getiren filmden yeni görseller paylaşıldı. Hatta Reynolds, Hulk’a atıfta bulunarak “Benim de işten bir arkadaşım var. Fakat onu ne kadar kızdırırsam kızdırayım aynı boyutta kalıyor.” notunu düştü.

Yazı: Melike Karabaş