Yaratıcılığı keşfe çıkan “Perspektif İstanbul” programı, 5 Aralık’a kadar sürüyor

Today at Apple ve ATÖLYE, 2021’e Perspektif İstanbul programıyla veda ediyor. 5 Aralık’a kadar Apple Bağdat Caddesi mağazası ve dijital platformda gerçekleşecek program; katılımcılarını ilham veren bir toplulukla buluşmaya ve sanatın farklı alanlarında yaratıcılığını keşfetmeye davet ediyor.

Teknoloji ile yaratıcılığı bir araya getirmeyi, başka türlü bir bakış açısı önermeyi ve kent kültürünü kutlayan, deneyim odaklı etkinlikler sunmayı amaçlayan Perspektif İstanbul; Yaratıcı Akışkanlık, İstanbul ve İyilik İçin Teknoloji temalarını merkezine yerleştiriyor.

Bu üç tema etrafında belirlenen programın zengin katılımcı listesi ve işleri ise şu şekilde: A Corner In The World / Sanat Yürüyüşü: Karşılaşmalar, Ah! Kosmos / Seslerin İzini Sürün, Herkes İçin Mimarlık / Ütopya Mahalle, Can Büyükberber / Yeni Boyutlar, Esmiyor Podcast / Podcast Yayınına Yolculuk, Gökçe İrten / Kitap Yap, Meltem Şahin / Hareketli Canavarlar, Memed Erdener / Takımyıldızı Kaligrafi, Murat Palta / Minyatür Yeni Dünya, Nurbanu Asena / Artırılmış Gerçeklik, Oğuz Öner / Şehrin Seslerini Yakalayın, Piknik Works, Sabiha Çimen / Görünenin Ardındakini Keşfet ve Sinan Tuncay / Kolaj Otoportreler. 5 Aralık’a kadar sürecek programdan detaylı bilgiye ulaşmak veya kayıt olmak için hemen buraya. 

İstanbul’un ilk Apple sokak mağazası olan Apple Bağdat Caddesi için Murat Palta’nın elinden çıkan bir barikat giydirmesi hazırlanmıştı. Palta’nın minyatür çalışmaya dair merak ettiklerimizi yanıtladığı röportaja buradan ulaşılabilir.

Yazı: Yağmur Ruken