“Yasuke”ye günler kala, iki yeni Flying Lotus şarkısı

İlk kez 2018’de duyurulan, Netflix’in merakla beklenen anime dizisi Yasuke’yle buluşmaya sayılı günler kala; dizinin yapımcısı Steven Ellison nam-ı diğer Flying Lotus’tan anlatının açılış ve kapanışını yapacağı anlaşılan iki parça birden geldi.

“Black Gold” ve “Between Memories” başlıklı bu iki parça, 16. yüzyıl  Japonya’sında tarihe geçen ilk Siyah samuray Yasuke’nin yaşamına dair anlamlı yankılara sahip. “Black Gold” teklisi FlyLo’nun, It is What It is ile bu yılın En İyi Progresif R&B Albümü Grammy’sini kazanan Thundercat ile ortak çalışması. Şarkı; sevgi, sadakat ve güven teması üzerine kurulu. FlyLo, “Between Memories”de ise dizinin seslendirme kadrosunda olan Niki Randa ile çalışmış. Tekli, yaklaşan bir tehlikenin varlığını haberlemekte.

Anime dünyasında yabancı olmak üzerine: Yasuke

The Boondocks, Black Dynamite ve The Legend of Korra’dan tanıdığımız LeSean Thomas’ın yönetmenliğinde hazırlanan hikâye, FlyLo’nun da sürecinde aktif bir rol üstlendiği bir proje aynı zamanda. Seslendirme kadrosunda LaKeith Stanfield var.  

Yasuke’nin basın açıklamasında FlyLo’nun şu sözleri dikkat çekiciydi: “LeSean ile anime dünyasına yabancı olmak hakkında konuştuk. Neden daha fazla Siyah çocuk bununla ilgili çalışma yapmıyor? Neden bu kadar sıra dışı? Bana cevabı ‘çünkü önlerinde bir örnek yok’ oldu.”

Yasuke, 29 Nisan’da Netflix’te olacak. Dizi hakkında bilinenleri kısaca derlediğimiz dosyaya buradan ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda yayımlanan ilk fragman da hemen aşağıda.

Yazı: Biçem Kaya