Yedi albümlük Tangerine Dream seti: “In Search of Hades”

Kozmik elektronik müzik dünyasının köklü gruplarından Tangerine Dream’in 1970’li yıllarda kaydettiği yedi albüm özel bir box sette toplanıyor.

Grubun Virgin Records yıllarına odaklanan set, In Search of Hades: The Virgin Recordings 1973-1979 olarak isimlendirilmiş. Her dönem kadro değişiklikleri yaşayan Tangerine Dream’in Edgar Froese önderliğinde Peter Baumann ve Christopher Franke’li en bilindik üçlüsüyle kaydettiği albümleri de kapsayan set 14 Haziran’da Virgin / UMC ortaklığıyla yayınlanacak.

Yedi albümlük In Search of Hades setinde yer alan Tangerine Dream albümleri şöyle: Phaedra (1974), Rubycon (1975), Ricochet (1975), Stratosfear (1976), Encore (1977), Cyclone (1978) ve Force Majeure (1979).

68 sayfalık bir kitapla birlikte gelen setin bir diğer güzelliği de daha önce yayınlanmamış bir BBC konser kaydının ve grup üyeleriyle yapılmış röportajların bulunduğu bir belgeselin Blu-Ray versiyonlarını da barındırması. Son olarak, Porcupine Tree ile tanınan Steven Wilson’ın Ricochet ve Phaedra albümleri için yaptığı Stereo ve 5.1 Surround Sound mikslerin de ilk kez bu setle birlikte yayınlanacağını belirtelim. Wilson’ın Phaedra’da yer alan “Sequent ‘C’” parçası için yaptığı miks aşağıda.