Yedi yılın ardından, yeniden “Dexter”

Yayında olduğu dönemin hit dizilerinden Dexter, yedi yılın ardından geri dönüyor. Showtime’ın 2021 sonbaharında yayımlanacağını duyurduğu 10 bölümlük mini seride dizinin başrol oyuncusu Michael C. Hall, bir kez daha Dexter’a hayat verecek. Zaten Dexter’dan sonra rol aldığı her yapımda, kendisini gördüğümüz anda aklımıza Dexter geliyordu…

Henüz senaryoya dair herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, dizinin baş yapımcısı Clyde Phillips’in de mini seride dümene geçtiği biliniyor. 2013’teki final bölümü epey tartışılan Dexter’ın yeni macerasının bu finali takip edip etmeyeceği de henüz netlik kazanmadı. Showtime başkanı Gary Levine’dan söz konusu spin-off’a dair yüreklere su serpen açıklamalar var:

“Bu eşsiz karakteri; yalnızca orijinal seriye yaraşır, yaratıcı bir yol bulursak yeniden ziyaret edebilirdik. Bu anlamda Clyde Phillips ve Michael C. Hall’un bu yolu bulduğunu duyurmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu hikâyeyi çekmek ve dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

Miami Polis Departmanı’nda çalışan, geceleri ise bir seri katil olarak titizlikle kurguladığı cinayetler işleyen Dexter’la 2006’da tanışmıştık. Sekiz sezon yayında kalan dizi, 4 Emmy Ödülü ve 2 Altın Küre kazanmıştı.  

Michael C. Hall’u yakında izleyeceğimiz diğer yapımlar arasında Pascual Sisto’nun yönettiği, büyüme sancılarına odaklanan psikolojik gerilim filmi John and the Holeve Berlin’de 1946 yazında geçecek gerilim dizisi Shadowplay var.

Yükleniyor...