Yeni “Dirty Dancing” filmine dair neler biliyoruz?

1987 tarihli Dirty Dancing, Frances “Baby” Houseman karakterinin 1963 yazında dans tutkusunu keşfetmesini ve dans öğretmeni Johnny Castle ile yaşadığı aşk hikâyesini konu ediyordu. Oscar ve Altın Küre kazanan film, gişede de büyük bir başarı yakalamıştı. 80’ler denince ilk akla gelen filmlerden olan Dirty Dancing, bir süredir devam filmiyle gündemde. 

Orijinal filmde Baby karakterini canlandıran Jennifer Grey’in devam filminde baş yapımcılık görevini üstlenmesinin yanı sıra oyuncu olarak yer alacağı da konuşulmakta. Filmin 1990’larda geçeceğine dair kimi söylentiler olsa da Lionsgate Studios, proje hakkında daha fazla bilgi vermekten kaçınıyor.   

Devam filmiyle ilgili merak edilen soru ise 2009’da aramızdan ayrılan Patrick Swayze’nin karakterinin yeni filmde olup olmayacağı. Jennifer Grey’in de açıklamalarıyla doğrulandığı üzere, Johnny Castle karakteri, Swayze’nin anısına bu filmde geri getirilmeye çalışılmayacak. 

Filmin yönetmenliğini ise son uzun metraj işi Charlize Theron ve Seth Rogen’ın başrollerini paylaştığı Long Shot olan Jonathan Levine üstlenecek. Komedi türüne yakınlığıyla bilinen Levine’in filmografisinde 50/50 ve Warm Bodies gibi yapımlar var.

Jennifer Grey, filmin 33 yılın ardından hâlâ popülerliğini korumasına yönelik olarak, “Filmin çekiciliği çok gerçek ve sade olmasında. Masumiyetin kayboluşunu ve insanların bu kırılmayı kendilerince nasıl irdelediklerini konu ediyor.” diyor.

Yazı: Biçem Kaya

Yükleniyor...